The Game Awards 2022 - Yılın Oyunu Elden Ring

İnsanlar zerre oyundan anlamıyor abi. Sanıyorlar ki havalı karakterler ve ara sahneler olmayınca o yapım oyun olmayı haketmiyor.

Oyun tasarımı, sanat tasarımı gibi kavramlara bir bakınız. Oyundan anlayan birisi Elden Ring'in bariz GoW'dan daha iyi bir oyun olduğunu görür zaten.

Ayrıca oyunlar, hikaye anlatmak zorunda olan yapımlar değildir. Şu kafadan çıkması gerek insanların. Video oyunu kavramı hakkında bilginiz olmadan saçma yorumlar yapmayın.

Bu arada God of War'cılar üzülmeyin ELDEN RING'te Kratos build'i yapabilirsiniz :d.

İnsanlar zerre oyundan anlamıyor abi. Sanıyorlar ki havalı karakterler ve ara sahneler olmayınca o yapım oyun olmayı haketmiyor.

Oyun tasarımı, sanat tasarımı gibi kavramlara bir bakınız. Oyundan anlayan birisi Elden Ring'in bariz GoW'dan daha iyi bir oyun olduğunu görür zaten.

Ayrıca oyunlar, hikaye anlatmak zorunda olan yapımlar değildir. Şu kafadan çıkması gerek insanların. Video oyunu kavramı hakkında bilginiz olmadan saçma yorumlar yapmayın.
Kesinlikle bu düşünce yapısı sağlıklı değil bence de, çünkü bunun adı oyun abi, oynaman gerekiyor, iyi bir oynanışa sahip olması gerekiyor. Oynanış bir oyunun en önemli kısmıdır bana soracak olursan. Hiçbir oyun hikaye anlatmak zorunda bile değil.

Ve hikaye barındıran oyunların hiçbirinin oynanışı Elden Ring kadar sağlam ve çeşitli de değil.

Elden Ring halihazırda sanatsal bir başyapıt. Sanırım bundan 10 sene sonrasındaki oyun belgeselleri vb. şeylerde de ismini anacağımız bir oyun olacak... Ne diyebilirim ki ? bir aralar (2017-2020 arası) Gerçekten çok tuhaf şeylerle oyun dünyası meşgul oldu... Ben hep 1997-2012 arasının oyunculuğun altın çağı olduğuna inanıyordum. Elden Ring o zamanlardan fırlayıp çıkmış gibi adeta... Oynayın, oynattırın.

Benim şahsi fikrim bir oyunda sadece dark souls yapımı gibi boss fight savaşlar sıkıcı geliyor.Gow gibi bir oyuna hakaret etmişler sanki ama şimdi bir düşününce gow 2018 ödülünü almıştı bence bu oyunda bir kez olsun haketmeli.

Programı canlı izledim, GOTY programın sonunda açıklandı. Öncesinde God of War çok fazla ödül alınca işin rengi belli oldu, Elden Ring'in kazanacağını anladık.

FjgrBMtUoAIu4nM.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı