The Last of Us sonraki güncellemeyle daha iyi olabilir

İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
RAM
36 GB 3600 MHZ
SSD veya HDD modeli
1 TB NVME M2 SSD
Ekran kartı
Evga rtx 3070 Ti
Anakart
Asus strix rog B550-A gaming (white)
İşlemci
Ryzen 7 5800X3D
Arkadaşlar anakart BIOS güncellememi yaptım ve Windows 11 güncellememi yaptım. Oyunu oynayamazken, bayağı sorunsuz oynadım düzeltmelerim ile. Son gelen 36 MB güncelleme ile. Hatta idare ettim sorunsuz. Donup, kasmadı. Bir de 36 MB'lık güncelleme de, yakın zamanda detaylı performans arttırmaları gibisinden bir güncelleme göndereceklermiş. Bilginize. Buyurun bu da görselim.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    395,3 KB · Görüntüleme: 81
3070 Ti ile bunları söylemeniz bir anlam ifade etmemektedir.
3070 Ti ile alakası yok. 3070 Ti sadece oyunu rahat açar. Ama 4000 serisi ekran kartı olan adam bile ağlıyor. Crash yedikten sonra 4090 olsa da farketmiyor. Sadece bunları yaptım kendimce,düzeldi az çok diyorum. Yararınıza değilse,yararına olabilene bırakın.

36 GB RAM ve 3070 Ti sayesinde olabilir dostum. Oyun bende shader yüklerken direk çöküyor. Aşırı yükleniyor. 16 GB shader oluşturmaya yetmiyor. 8 GB VRAM elde kalıyor. Oyun bayağı kötü portlanmış, hatta direk exe yapıp atmış gibiler. Cyberpunk bunun yanında melek kalır net.

36 GB RAM ve 3070 Ti sayesinde olabilir dostum. Oyun bende shader yüklerken direk çöküyor. Aşırı yükleniyor. 16 GB shader oluşturmaya yetmiyor. 8 GB VRAM elde kalıyor. Oyun bayağı kötü portlanmış, hatta direk exe yapıp atmış gibiler. Cyberpunk bunun yanında melek kalır net.
Zamanla düzenlemeler gelecek açıklaması oldu. Aslında bakıldığında bu iyi haber. God of war da ilk zamanlar bu kadar hata olmasa da,sorunluydu. Zamanla oturttular.. Zamanla düzeleceğine inanıyorum

Ya tabii ki gelir kanka adamların arkasında koskoca Sony var illa düzelecektir ama sorun o değil. Sorunlu firmaya veriyorlar alın bunu portlayın diye ve Cyberpunk seviyesinden bile ötede patlıyor oluşu normal değil. Ben diğer oyunları da hem konsol hem PC üzerinde oynadım. 32 GB RAM isteyecek denen returnal bile 5GB RAM yerken şu rezaletin kurtarır yanı yok ben 350 TL verdim shader beklerken iade geçti artık daha da giremedim oyuna.

Oyunun bundan daha kötü hale gelme ihtimali bulunmadığından doğal olarak daha iyi olacaktır.
Önerilen sistem gereksinimlerinde 16 GB RAM tavsiye ediyor, ama oyun 24-25 GB RAM yiyor. Güncellemeyle 15-16 GB RAM kullanımına indirebileceklerini sanmıyorum, oyundaki takılmalar güncellemeler ile düzelir ama bu VRAM ve RAM canavarlığı sürer.

Geri
Yukarı