The Long Dark nasıl oynanır?

SMiralayS

Decipat
Katılım
22 Haziran 2020
Mesajlar
1.416
Makaleler
1
Çözümler
2
Gizemli göl'de oynuyorum. 3 defa oynadım, 3 defa da aynı bulduğum eve gidebildim ve daha fazla ilerliyemedim oyunda. Sürekli etraf keşfedemeden ölüyorum. Keşif yapayım diyorum kurt öldüryor veya soğuktan daha ileriye gidemiyorum. Sürekli ölüyorum. Oyunda ilk olarak neler yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim ?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Vavien.

Terapat
Katılım
20 Aralık 2014
Mesajlar
13.382
Makaleler
6
Çözümler
286
Yer
İstanbul
Hangi modu oynuyorsunuz?

Bence önce hikaye (Wintermute) modunu oynayın. Oyunu iyice öğrenmiş olursunuz. En son güncelleme gelmiş, planlanan 5 kısım vardı diye hatırlıyorum. Kaçıncısı bilmem. Belki bir tane daha çıkacaktır.
Wintermute bittikten sonra diğer modları rahatlıkla oynayabilirsiniz diye düşünüyorum.
 

AllyCaptain

Hectopat
Katılım
20 Kasım 2015
Mesajlar
235
Yer
İstanbul
Merhabalar, konu açılalı uzun süre geçmiş ancak yine de yazayım dedim. Hayatta kalma modunun zorluğuna göre değişmekle beraber eğer orta zorlukta oynarsanız oyunun ilk zamanlarında dışarıda kalabildiğiniz süre oyun saatiyle 1-2 saati geçmiyor. Üzerinizde kıyafet olmadığı için -22C havada -26 derece bile hissedebiliyorsunuz. Bu durumda yapılması gereken ilk hareket yiyecek içecek ihtiyacını kapattıktan sonra üstümüze sıcaklık bonusu sağlayacak kıyafetler bulmak olacaktır. Soğuk ısırması olmaması için vücutta açık hiçbir bölüm olmaması gerek. Kıyafet sıcaklık bonusu sayesinde belli zamanlarda hava durumu çok kötü değilse üşümüyorsunuz bile. Bulduğunuz kıyafetlerin özelliklerini arasında karşılaştırıp hangisi daha çok rüzgar - sıcaklık bonusu, su geçirmezlik özelliği veriyorsa onu olta takımı veya dikiş kiti ile tamir edip kullanmalısınız.
Örnek olarak vermek gerekirse zor modda oyun süresiyle 8 günde üzerimde eksik olan bütün kıyafet boşluklarını kapattım. Kıyafetler özellik olarak çok iyi olmamasına rağmen ilk gün -22C havada -26C hissederken şu an -8 -10 arası hissediyorum.
1623743894029.png

Kıyafet ne kadar iyiyse dışarıda durabilme süreniz o kadar artıyor. Belli bir noktadan sonra ateş bile yakmadan bir mağaraya gidip üşümeden uyuyabiliyorsunuz.
 
Yukarı