The Matrix Resurrections ve seri hakkında düşünceler

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Selamlar. Yeni matrix filminin fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Bunun üzerine hiç izlemediğim ve sinemaya karşı en büyük ayıplarımdan olan matrix serisini izlemeye karar verdim ve filmleri izledim. Seri hakkında konuşmama gerek bile olmadığını düşünüyorum. İlk film çıkalı 22 sene olmasına rağmen gerçekten büyülendim. O yüzden sizlerin de fikirlerini merak ettim. Yeni filmden beklentiniz nedir? Teorileriniz nedir? Yeniden yapım veya devam filmleri kötü olur düşüncesinde misiniz yoksa hayır gerçekten güzel olacak mı diyorsunuz? Sizlerin de bu konuda anlatacağınız çok şey olduğunu ve konuşmak istediğinizi düşünüyorum. Sevgiler.

Matrix için teorilerini konuşmaya başlasak sonu gelmez. Çok iyi bir film. Evet başyapıt hatta. Fakat 4. filmin fragmanı John Wick eleştirisi aldı. Çünkü Neo karakterimize hiç benzemiyor. Tabi çeşitli teoriler var bununla ilgili. Eğer Neo karakterimiz John Wick haliyle filmi oynayacaksa eleştiriler ve beklentiler karşılanmayacak. Fakat film içerisinde ters köşe olursa o zaman efsane olacak.

Ben Matrix serisini izlediğimde 2. sınıfa falan gidiyordum sonraki yıllar çok daha üstüne düştüm serinin ilk izlediğimden bu yana 14-15 sene geçmiş 4. filmi uzun süre bekledim iyi olup olmaması gerçekten umurumda değil yeter ki yeniden izleme fırsatım olsun.

Matrix için teorilerini konuşmaya başlasak sonu gelmez. Çok iyi bir film. Evet başyapıt hatta. Fakat 4. filmin fragmanı John Wick eleştirisi aldı. Çünkü Neo karakterimize hiç benzemiyor. Tabi çeşitli teoriler var bununla ilgili. Eğer Neo karakterimiz John Wick haliyle filmi oynayacaksa eleştiriler ve beklentiler karşılanmayacak. Fakat film içerisinde ters köşe olursa o zaman efsane olacak.
Niye bilmiyorum normalde devam ve yeniden yapım filmleri sevmem hep hayal kırıklığına uğradım. Ama Matrix 4 sanki bu algıyı kıracak. Beklentimi de çok yüksek tutmak istemiyorum çünkü Hızlı ve Öfkeli 7, John Wick 3 gibi filmlerde çok hayal kırıklığına uğradım beklentim yüksek olduğu için. John Wick'e benzeme lafı çok tartışıldı fakat ben şu açıdan bakıyorum. Mesela Trinity'yi canlandıran aktör Carria-Anne Moss fragmanda yaşlı gözüküyor. Yaşlıdan kastım ilk filmin ardından 22 sene geçmiş olması yani. Belki burda Neo'nun yaşlılık dönemlerini görücez bilemeyiz. Ben o konuda pek önyargılı değilim.
Ben Matrix serisini izlediğimde 2. sınıfa falan gidiyordum sonraki yıllar çok daha üstüne düştüm serinin ilk izlediğimden bu yana 14-15 sene geçmiş 4. filmi uzun süre bekledim iyi olup olmaması gerçekten umurumda değil yeter ki yeniden izleme fırsatım olsun.
Bende sizle aynı fikirdeyim. Bir filmin suyunu sıkmak ayrı meseledir ama Matrix 4 sanki suyu sıkılmak gibi değil, yarım kalmış bir sevda gibi geliyor ve o yüzden heyecanla bekliyorum. Umarım heyecanımızı karşılar.

Niye bilmiyorum normalde devam ve yeniden yapım filmleri sevmem hep hayal kırıklığına uğradım. Ama Matrix 4 sanki bu algıyı kıracak. Beklentimi de çok yüksek tutmak istemiyorum çünkü Hızlı ve Öfkeli 7, John Wick 3 gibi filmlerde çok hayal kırıklığına uğradım beklentim yüksek olduğu için. John Wick'e benzeme lafı çok tartışıldı fakat ben şu açıdan bakıyorum. Mesela Trinity'yi canlandıran aktör Carria-Anne Moss fragmanda yaşlı gözüküyor. Yaşlıdan kastım ilk filmin ardından 22 sene geçmiş olması yani. Belki burada Neo'nun yaşlılık dönemlerini göreceğiz bilemeyiz. Ben o konuda pek ön yargılı değilim.

Matrix boş film değil. Bunca aradan sonra bu riski aldılar ve 4'ü çektiler. Elbet izleyici etkilenecektir. İyi mi kötü mü bunu fragmandan anlayamayız. Fakat Keanu Reeves abimiz John Wick tarzı ile çıkmamalıydı fragmanda karşımıza. Neo'yu unutamayız çünkü. Yaşlı olabilirler buna bir şey demiyoruz. Fakat bildiğin gibi "John Wick setinden çıkmış" lafı manşet oldu.

Geri
Yukarı