The Witcher 1 çözünürlük değiştirme

payijaf501

Kilopat
Arkadaşlar, 1080p monitörüm vardı. Bozulduğu için eski 1280x1024 çözünürlük olan monitörü kullanmak zorundayım. Sorunda buraya başlıyor zaten oyuna girdiğimde 1920x1080 ayarlı olduğu için ve şimdi kullandığım monitör 1280x1024 üstü çözünürlüğü veremediği için siyah ekran çıkıyor. Oyun açılıyor fakat görüntü alamıyorum. Size oyun klasörünün içindeki ayarlar dosyasının görüntüsünü atsam bana hangisini değiştirmem gerektiğini söyler misiniz?

1. Sağ tık, özelliklerden düşük çözünürlükte açmayı denedim, olmadı.
2. Oyun açılınca alt+enter yapıp pencere moduna almayı denedim, oda işe yaramadı.
3. Steam'de başlangıç ayarlarına CS:GO'daki gibi -w 1280 -h 1024 yazdım, oda başarısız.
Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    38,9 KB · Görüntüleme: 157
  • 2.png
    2.png
    37,8 KB · Görüntüleme: 119
  • 3.png
    3.png
    31,9 KB · Görüntüleme: 128
  • 4.png
    4.png
    31,4 KB · Görüntüleme: 117
  • 5.png
    5.png
    30,1 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen: Moderatör:
İhtiyacınız olan iki ayar da ilk görselde yer alıyor. Resolution ve Fullscreen. 1044, 1045 gibi değerler yazılmış ancak pek anlam veremedim bunlara. Çözünürlüğe dokunmadan sadece fullscreen'i kapatabilirseniz en azından oyunu pencereli ekranda görebilirsiniz. Steam hesabımda Witcher 1 olsaydı indirip sizin için deneyebilirdim ancak üzgünüm.

İsterseniz bu dosyanın bir yedeğini alın, oraya farklı sayılar girip oyunu çalıştırmayı deneyin. Belki bu şekilde tetikleyebilirsiniz pencereli ekranı. Rastgele sayılar yerine ekrandaki yinelenen sayıları yazmayı deneyin öncelikle. Mesela 1044 sayısı iki defa kullanılmış, bununla başlayabilirsiniz. Dosyanın içeriğini kafamıza göre değiştirdiğimiz için oyun saçmalamaya başlarsa, daha önce almış olduğunuz yedek dosya ile yer değiştirip sorunu çözmüş olursunuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı