The Witcher 3 bittikten sonra ne oluyor?

kadirbe2

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle belirtmek isterim ki bu başlıkta Witcher 3 oyunu ile ilgili spoiler vardır. Oyunu oynamayan veya bitirmemiş arkadaşlara duyrulur.
Şimdi ben oyunun sonuna geldim Ciri akayazı durdurmak için portaldan geçti ve kendini feda etti herhalde. Daha sonrasında oyun bizi Novigrad'a yolladı ve orada Ciri'nin kolyesini çalıp kaçan 3. kocakarıyı da öldürdük kolyeyi geri aldık ve oturup ağladık. Bundan sonra krallıkların savaşları ile ilgili bir sinematik oynadı (hiçbir şey anlamadım) daha sonrasında kendimi Kaer Morhan'da buldum. Yani ortada hiçbir karakter yoktu ne Triss ne Yennefer ne Ciri ne de diğer Efsungerler hiçbiri yoktu. Şimdi anladığım kadarıyla oyunu kötü sonla bitirdim ama hikayede Triss'i seçmiştim o da ortalıkta yok. Yani sorum şu oyun böyle mi bitiyor diğer karakterler ölüyor mu? Bir de ben oyunu 2 DLC ile almıştım (Blood and Wine ve Hearts of Stone) bunları oynamam hikayeyi etkiler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, öncelikle belirtmek isterim ki bu başlıkta Witcher 3 oyunu ile ilgili spoiler vardır. Oyunu oynamayan veya bitirmemiş arkadaşlara duyrulur.

Şimdi ben oyunun sonuna geldim Ciri akayazı durdurmak için portaldan geçti ve kendini feda etti herhalde. Daha sonrasında oyun bizi Novigrad'a yolladı ve orada Ciri'nin kolyesini çalıp kaçan 3. kocakarıyı da öldürdük kolyeyi geri aldık ve oturup ağladık. Bundan sonra krallıkların savaşları ile ilgili bir sinematik oynadı (hiçbir şey anlamadım) daha sonrasında kendimi Kaer Morhan'da buldum. Yani ortada hiçbir karakter yoktu ne Triss ne Yennefer ne Ciri ne de diğer Efsungerler hiçbiri yoktu. Şimdi anladığım kadarıyla oyunu kötü sonla bitirdim ama hikayede Triss'i seçmiştim o da ortalıkta yok. Yani sorum şu oyun böyle mi bitiyor diğer karakterler ölüyor mu? Bir de ben oyunu 2 DLC ile almıştım (Blood and Wine ve Hearts of Stone) bunları oynamam hikayeyi etkiler mi?
Evet oyun bu şekilde bitiyor fakat Ciri hariç diğer karakterler ölmüyor onlar kendi yolundan devam ediyor. DLC'ler ana hikayeyi etkilemez. Triss Blood and Wine'nın sonunda gelir.

Ciri kendini feda ediyor o sonda, Ak Ayaz durmuş oluyor. Eğer Triss'i seçtiysen Blood and Wine DLC'si bittiğinde evine Triss gelecek ve Kovir'e gidip mutlu mesut yaşayacaksınız.

Hikayen kötü sonla bitmiş. Benim hikayem, Ciri' nin ölmediği (mutlu) sonla bitmişti. Sağdan soldan oyunu izlerken, 100. seviyeye kadar çıkanları görmüştüm. 33. seviyede hikaye bitince tam anlamıyla ''mort'' oldum. Elinden emziği alınmış çocuk gibi kaldım. Hikaye bitince sarmadı oyun, bugün yine oyunu açıp bir hatıra tazelemesi yaptım ve çıktım. 2 DLC, farklı hikayeler. Hearts of Stone özellikle oldukça uzun bir DLC. O süreye, yeni oyun çıkaran firmalar var. :) DLC' leri oynamadıysanız, kesinlikle oynayın.

Hikayen kötü sonla bitmiş. Benim hikayem, Ciri' nin ölmediği (mutlu) sonla bitmişti. Sağdan soldan oyunu izlerken, 100. seviyeye kadar çıkanları görmüştüm. 33. seviyede hikaye bitince tam anlamıyla ''mort'' oldum. Elinden emziği alınmış çocuk gibi kaldım. Hikaye bitince sarmadı oyun, bugün yine oyunu açıp bir hatıra tazelemesi yaptım ve çıktım. 2 DLC, farklı hikayeler. Hearts of Stone özellikle oldukça uzun bir DLC. O süreye, yeni oyun çıkaran firmalar var. :) DLC' leri oynamadıysanız, kesinlikle oynayın.
Tek seferde 100 level olamazsın zaten. Oyunda New Game + diye bir şey var. Oyundaki her şeyin duruyor fakat oyunun hikayesine en baştan başlıyorsun. İnsanlar böyle 100 levele çıkıyor.

Cevaplarınız için teşekkür ederim kötü sonla bitirdiğimi anlamıştım zaten gider Blood and Wine DLC'sini oynarım Triss le bitiririm oyunu ama oyun bitince içimde bir burukluk oluştu her güzel şey bittiğinde olduğu gibi.

Cevaplarınız için teşekkür ederim kötü sonla bitirdiğimi anlamıştım zaten gider Blood and Wine DLC'sini oynarım Triss le bitiririm oyunu ama oyun bitince içimde bir burukluk oluştu her güzel şey bittiğinde olduğu gibi.
Ben Triss' i öldürmüştüm. Sanırım o yüzden bana kala kala Yennefer kaldı. Ah Triss, üzümlü kekim. :D

Edit: Sarışın olan büyücüyü öldürmüşte olabilirim. Kadınları çabuk unutuyorum. :D

Cevaplarınız için teşekkür ederim kötü sonla bitirdiğimi anlamıştım zaten gider Blood and Wine DLC'sini oynarım Triss'le bitiririm oyunu ama oyun bitince içimde bir burukluk oluştu her güzel şeyin bittiğinde olduğu gibi.
Oyunun ana hikayesi bittikten sonra ana hikayedeki karakterler oyundan siliniyorlar. Bunun sebebi oyun bittikten sonra açık dünyanın tek olayı geri kalan yan görevleri vs. tamamlamak. Ondan sonra işin içine DLC'ler ekleniyor tabii.

Dediğin gibi, oyunu kötü sonla bitirmişsin. Ben bütün sonları teker teker yaptım, normalde kötü son yapmak istemiyordum fakat geçen haftalarda oyunu kötü sonla da bitirdim. Eğer oyuna bağlandıysan tekrardan başlayıp başka oynanış tarzlarıyla oyunu tamamlamanı öneriyorum. Tabii feci zaman vermen gerekiyor, orası ayrı.
Ben Triss'i öldürmüştüm. Sanırım o yüzden bana kala kala Yennefer kaldı. Ah Triss, üzümlü kekim. :D
Oyunda Triss ölemiyor ki? Keira'dan bahsediyorsunuz sanırsam siz. Keira zaten seçilebilen bir karakter değil.

Geri
Yukarı