The Witcher 3 fazla mı abartıldı?

O yüzden RimWorld sana abartı geliyor. Witcher 3 de bize abartı geliyor işte mantık bu. Bir oyun herkes tarafından kabul ediliyorsa zaten hak etmiştir. Herkes tarafından kabul edilmeyen bir oyunsa abartıldığı anlamına gelir.
Abartı geliyor demedim ki ben bu senin yorumun. Bir oyunu herkesin sevmesine gerek yok sevilmeyi hak etmesi için. RimWorld bana ilgi çekici gelmiyor ama seveni de anlıyorum. Sen kendin diyorsun "sana abartı geliyor" diye. Benim ağzımdan çıkmadı bu.

Bir oyunu da herkesin kabul etmesini beklemek komik olur. İlla bir oyunu sevmeyen insanlar çıkacaktır, her oyun abartılıyor o zaman.

Abartı geliyor demedim ki ben bu senin yorumun. Bir oyunu herkesin sevmesine gerek yok sevilmeyi hak etmesi için. RimWorld bana ilgi çekici gelmiyor ama seveni de anlıyorum. Sen kendin diyorsun "sana abartı geliyor" diye. Benim ağzımdan çıkmadı bu.

Bir oyunu da herkesin kabul etmesini beklemek komik olur. İlla bir oyunu sevmeyen insanlar çıkacaktır, her oyun abartılıyor o zaman.
Witcher 3’ü sevmeyenler demedim. Ağzımdan öyle bir kelime çıkmadı benim. Abartıldığını düşünenler dedim.

Herkes tarafından kabul edilmek ne demek açıklayın madem de anlayayım yani. Ne demek kabul edilmek?
Bir oyun hakkında bu kadar çok sürtüşme varsa, ettiği değer sadece belli bir kesim tarafından pohpohlanıyorsa o oyun abartılıyordur. İyi bir oyun olduğu gerçeğini değiştirmez ama gereğinden fazla değer görüyordur. Dediğim gibi bir oyun herkes tarafından başyapıt olarak kabul edilmiyorsa, o oyun abartılıyordur.

Bir oyun hakkında bu kadar çok sürtüşme varsa, ettiği değer sadece belli bir kesim tarafından pohpohlanıyorsa o oyun abartılıyordur. İyi bir oyun olduğu gerçeğini değiştirmez ama gereğinden fazla değer görüyordur. Dediğim gibi bir oyun herkes tarafından başyapıt olarak kabul edilmiyorsa, o oyun abartılıyordur.

Bu mantık ile çoğu oyun abartılıyor o zaman?

Herkesin kabul edip başyapıt dediği bir oyun mu var?

Sinematiklere laf atılmış anlamadım fakat, kararlarınıza göre şekil alan ve bir aksiyon-"rpg" oyununda diyalog olmamasını mı bekliyordunuz anlamadım. Türü sevmeyen için veya oyunu sevmeyen için kötü bir oyundur bir şey diyemem fakat direkt olarak balon da denmez.

Bir oyun hiçbir zaman herkes tarafından başyapıt olarak kabul edilmez zaten. Böyle bir şeyi beklemek hata. Her oyun abartılıyor o zaman.

Hangi kesimin ne söylediğine bağlı? Ben nerden bileyim kim nasıl abartıyor? Birisi çıkıp Elden Ring gelmiş geçmiş en iyi oyun da diyebilir, mükemmel oyun da diyebilir.
Bir şeye bağlı değil. Herkesin ortak fikre varıp da bu oyun başyapıt dediği bir oyun yok, olmayacak; herkesin farklı farklı fikirleri var. İnsanın yapısı gereği.

Bir oyun hiçbir zaman herkes tarafından başyapıt olarak kabul edilmez zaten. Böyle bir şeyi beklemek hata. Her oyun abartılıyor o zaman.

Bir şeye bağlı değil. Herkesin ortak fikre varıp da bu oyun başyapıt dediği bir oyun yok, olmayacak; herkesin farklı farklı fikirleri var. İnsanın yapısı gereği.
Herkesin farklı fikirleri olduğu için abartı diye bir şey var zaten. Basit mantık. Witcher 3 abartılan bir oyun çünkü kitlesinin fikirleri absürt. Soruna cevap vereyim her oyun kendince abartılır evet. Witcher 3 bunun zirvesini oynuyor. Söylendiği kadar iyi olduğu düşünülmeyen oyunların başını çekiyor ve bu da abartıldığı anlamına geliyor. Buraya istediğini yaz bir şey fark etmez bir kitle bu oyunu pohpohlarken diğer kitle iyi oyun olduğunu ama abartıldığı kadar iyi olmadığını söylüyorsa orda bir sıkıntı vardır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı