The Witcher 3 güzel mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşim yeni yeni araştırdım ama anladığım kadarıyla niye iyi değil çünkü çok büyük bütçeyle ve bir ünlü firmanın yaptığı bir oyun değil bildiğim kadarıyla CD Projekt RED in 2. veya 3. ünlü oyunu bununla Rockstar'ın milyon dolarlarla yaptığı RDR2 karşılaştırılmaz mesela mekanikler o nedenle böyle bence +adamların daha önce tutan oyunu yok riske girip paralarını çöpe atamamışlardır senin bu kadar gömmen arkadaşında bu kadar övmesi mantıksız yani :D

Oyunlar ne zamandan beri bütçeye göre değerlendiriliyor? Belirli standartlar vardır ve oyun bu standartların altındaysa kötüdür üstündeyse iyidir bu kadar basit. Oyun basını inceleme yayınlarken oyunların bütçesine mi bakıyor sanıyorsun. O zaman düşük bütçeyle çıkan kötü oyunları sırf bütçelerinden dolayı eleştirmeyelim, böyle saçmalık olur mu?

Oyunlar ne zamandan beri bütçeye göre değerlendiriliyor? Belirli standartlar vardır ve oyun bu standartların altındaysa kötüdür üstündeyse iyidir bu kadar basit. Oyun basını inceleme yayınlarken oyunların bütçesine mi bakıyor sanıyorsun. O zaman düşük bütçeyle çıkan kötü oyunları sırf bütçelerinden dolayı eleştirmeyelim, böyle saçmalık olur mu?
Kardeşim bütçeye göre değerlendirilmez ama saints rowdan başka ünlü oyunları yok şirket küçük ama ona rağmen bu oyun Metacriticde 93 puan almış Must Play damgasıyla 9.4 kullanıcı reytingi IGN de 9.3 kullanıcı reytingi var mekanikleri çok kötü olsa o kadar puan almazdı bence de dünyaya mekanikden daha çok önem veren bi oyuna göre orta derece mekanikleri var açık dünyaya bu zamana kadar hiçbi oyunda olmayan kadar önem verilmiş ki çok büyük zaten dünyası ve hikayesine o nedenle mekanike diğer oyunlar kadar önem verilmemiştir. Mekaniği iyi olan oyunlarıda böylece geçer. Yanlış anlama ben dediğün kadar kötü bulmadım sadece mekaniğini yoksa iyi de sayılmaz tabi.

(Ben fanboy tayfadan sayılırım, abartı bulduğunuz sözlerimi görmezden gelin.)

Oyunun hikayesi güzel görünüyor, ilk oyuna 5 dakika tahammül edemediğim için daha fazla şey söyleyemem. Karakterlere gelirsek baya iyi diyebilirim. Çoğuna sempati hissettim açıkçası. Oyunun dünyası, görevler ve ayrıntılar oldukça tatmin edici; 5 yıldır Witcher çeken yabancı kanal var, böyle bir içerikten bahsediyoruz. DLC'ler de gayet güzeldir, ikincisinin sanırım hepimizin kalbinde ayrı bir yeri vardır hatta. Mükemmel fiyatlandırma var bu kadar içeriğe göre. Arada sırada gereken boş boş dolanma faslına dayanabilirseniz oynayın derim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı