The Witcher 3 oynamayarak çok şey kaybediyor muyum?

Yapabileceğin her şeyi yap, bitir. Her şey bitince hikaye kısmını tamamen bitir.

30 level olduğumda oyun tamamen bitmişti. 100 level sınırı olan bu mükemmel oyunun, 30 levelde hikayeyi bitirmesi beni oldukça üzdü. O kadar harita, görsellik hikayenin bitişiyle birlikte sahipsiz kalıyor.
Ben ne zaman tekrar oynamaya başlasam ölüm marşı zorluğunda oynuyorum. Level kasması cidden çok zor oluyor. Bütün yan görevler ile oyalanıyorum, yapmadığım görev gitmediğim yer kalmıyor. Yine de 30'lu levellerde dediğiniz oluyor. :D
Yalnız bunun amacı oyunu bitirdikten sonra new game plus oynansın diye. Çünkü son olarak oyunu kaç level ile bitirdiyseniz o level ile başlanıyor. Mesela 50 level ile başlayıp, 100 levelde bitirebilirsiniz.

@Tyrant evet DLC'leri de oynadım. Ana hikayeden bağımsız ancak uzun saatler geçirmenizi sağlıyor gerçekten. Ancak hikaye ile bir bağlantısı olmadığı için ana hikayeden aldığın o tadı alamıyorsun. Başka hayatları keşfediyorsun, hepsi bu. Ben ciddi ciddi, intikam falan alacağımızı düşünmüştüm. Ölen öldü, kalan kaldı. :D Ben de ekrana baktım, kaldım. Ancak oyunları seven birisinin kesinlikle oynaması gerekir. Tam anlamıyla içine çekiyor.

@Tyrant evet DLC'leri de oynadım. Ana hikayeden bağımsız ancak uzun saatler geçirmenizi sağlıyor gerçekten. Ancak hikaye ile bir bağlantısı olmadığı için ana hikayeden aldığın o tadı alamıyorsun. Başka hayatları keşfediyorsun, hepsi bu. Ben ciddi ciddi, intikam falan alacağımızı düşünmüştüm. Ölen öldü, kalan kaldı. :D Ben de ekrana baktım, kaldım. Ancak oyunları seven birisinin kesinlikle oynaması gerekir. Tam anlamıyla içine çekiyor.
Benim sanırım vampir gibi şeyler ilgimi çektiği için Blood And Wine ayrı bi güzel gelmişti hem ana hikaye kadar uzun değildi hem de içine çekiyordu, ayrıca Toussaint'ı çok güzel modellemiş olmaları da cabası.

Sıkıcı olduğu doğrudur ama azar azar bitirmek lazım bu oyunu diye düşünüyorum.
Aslında tam tersi. Ara verildiği zaman Witcher'a geri dönmek zor oluyor. Çünkü hikayeden kopmuş oluyorsunuz. Geri döndüğünüzde bazı olaylar aklınızda kalmıyor ve verilmesi gereken kararlar yanlış olabiliyor. Sıkıcı olduğu konusu da kişiden kişiye değişir, ona bir şey diyemem. :)

Tabii birden fazla hikayeyi bitirip tekrar oynayanlar için seçim konuları önem arz etmiyor. Ezbere diyaloglar biliniyor. Yeni başlayanlar için mümkün olduğunca oyundan kopmamaları gerektiğini düşünüyorum ben de. :)

Oyunun çoğunu dedektiflik yaptığımızı geçirdiğimiz için gayet normal bırakanlar bu yüzden bırakıyor.

Bir şey daha yazarsam sanırım linç yiyeceğim o yüzden konudan uzaklaşıyorum.
Yok canım ne linçi. :D Herkesin oyun zevki farklı, sevmek zorunda değilsiniz. Sadece katılmayanlar olabilir.

Ben mesela Witcher fanıyımdır ama sevmeyene bir şey diyemem. Çünkü benim hoşlanmadığım oyunlara hayatını adayanlar var. :)

Geri
Yukarı