Rehber The Witcher 3: Wild Hunt, Geralt Cloak Modu Nasıl Kurulur?

HakanCT

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tarkov
Merhaba. Bugün sizlere Witcher 3'de Geralt Cloak modunun nasıl kurulacağını anlatacağım. Umarım faydalı olur. :)

Gerekli programlar:
Not: Mod oyunun 1.32 sürümüyle uyumludur.

Öncelikle Nexus Mod Manager'ı kurun. Basit bir kurulumu var zaten, tüm seçenekleri olduğu gibi kalsın ve ileri ileri diyin. Witcher 3'ü tanımasını bekleyin.

414287

Tanıma işlemi bittikten sonra yeşil tike tıklayın ve Quick Startup deyin. Arından Witcher 3'ü seçip, modların kurulacağı yeri açabilirsiniz. Eğer Nexus Mod Manager'dan hazır kurulan bir mod indirecekseniz buradan onaylayıp hızlıca kullanabilirsiniz. Bizim bu pencereyle işimiz yok.

414288

İndirdiğimiz modları WinRAR ile klasör olarak çıkartın, sonrasında Witcher 3'ün kurulu olduğu Mods klasörüne atın.

414289

Key Bindings Options dosyasını Mods klasörüne atmıyoruz. Onun içerisindeki bin dosyasını Witcher 3'ün içerisindeki bin dosyasıyla değiştiriyoruz. Sorun çıkma ihtimaline karşı bin dosyasının yedeğini almanızda fayda var.

414293

Dosya aktarım işi bittikten sonra birkaç ayar yapmamız gerek. Belgelerim kısmındaki Witcher 3 dosyasına gidin ve "input.settings" dosyasını not defteri olarak açın.

Ardından [Boat], [Combat], [Diving], [Exploration], [Horse], [Swimming], [Scene] başlıklarının altına şu kodu yazın:

IK_8=(Action=HoodToggle) IK_9=(Action=CapeToggle)

414313

414314

Ayar dosyasını paylaşıyorum. İsterseniz direkt indirip kullanmayı deneyin.

Google Drive:

MediaFire:

Bu ayar, 8-9 tuşlarıyla oyun içerisinde pelerin ve şapkanızı takıp çıkartmanızı sağlayacak. "Atanan Tuşlar" bölümünden tuşları da değişebilirsiniz. Eğer çıkart tak işlemleri yapılırken animasyon oluyor ama işlem gerçekleşmiyorsa zırhınızı çıkartıp öyle deneyin. Herkese kolay gelsin.

Modun görünüşüyle ilgili birkaç görsel:

414318
414319
414320

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Mod açık şapkayı kapatmaya mi yoksa kapalı olanı açmaya mi yarıyor?

Şahsen ben oynarken moda girip gece atimla tingir mingir gezerken hava sogukmuscasina kapatir, gündüzleri de açıp gezerdim. Oyunun da böyle bir atmosferi var iste 🙂
Şahsen ben öyle yapıyorum. Yağmurlu havalarda gerçekten güzel hava katıyor. Şansa (orana) bak ki video çektiğim zaman yağmurlu havaya denk geldi. :D

Rica etsem oyun içinden ekran görüntüleri paylasir misiniz? Video da olabilir. Rehberi zenginleştirme açısından.

Ekledim, biraz FPS droplu video ama yapacak bir şey yok. :D

Ben bu modu daha önce yapmaya çalıştım, yanlış yaptım. Karakterin saçı bozdu. Oyunu sildim, 3 kere tekrar yükledim gene aynı. Steam bozuk dosyaları yeniden mi atıyor anlamıyorum yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eline sağlık dostum. Alternatif olarak ben de şu pelerin modunu önereyim. Killing Monsters fragmanındaki pelerin tarzında, kısayol tuşuyla giyilip çıkarılabiliyor, tek eksisi kapşonu açılıp kapanmıyor.

Kendi çektiğim ekran görüntüleri;
20201113022030_1.jpg
20201115022129_1.jpg
20201115023408_2.jpg
20201115191855_1.jpg
20201115201547_1.jpg

Son düzenleme:
Ben bu modu daha önce yapmaya çalıştım yanlış yaptım karakterin saçı bozdu oyunu sildim 3 kere tekrar yükledim gene aynı. Steam bozuk dosyaları yeniden mi atıyor anlamıyorum yardımcı olabilecek var mı?

Başka mod varsa onlarla çakışıyor olabilir. Temiz bi' oyuna önce bu modu kurun, sonra tuş ayarlarını yapın.

Geri
Yukarı