The Witcher 3'ü neden sevemiyorum?

Her bir güçlü canavar için önceden hazırlanmak gerek canavarların zaafına bak ana görev girmeden önce az çok yan görevleride yap ben dlc erken bitmesin diye yan görevleri yapıyorum hem zevkli hem karakter gelişiyor.

Aynı dert bende de var. RPG tarzı oyunları hiç oynamam ama 3'lü paketini aldım herkes övünce. İlk oyun işkence geldi bana. Kılıç sallamam için düşmanı seçmem gerekiyor falan sevmedim. Hikayesini 2-3 kere okudum ve Wicther 2 ye başladım. Test başlangıç oynadım normal zorlukta yeni oyun dedim 3 saat oynadım. Hikaye sardı, oynanış güzel ama aşırı konuşma sahnesi diyaloglar var. İdam olacak muhbiri kurtardıktan sonra içki içmeye giderken yine başladılar muhabbete direkt alt+f4 yapıp çıktım. İşten gelince çok fazla vakit veremiyorum bu tarz oyunlara daha çok arcade oyunlara kaçıyorum. Sevdiğim FPS tarzı oyunlar. Sizce ne yapsam? Soruyorum çünkü bir yanımda oyna şu oyunu diyor, diğer yanım otur b*k yeme diyor.

Aynı dert bende de var. RPG tarzı oyunları hiç oynamam ama 3'lü paketini aldım herkes övünce. İlk oyun işkence geldi bana. Kılıç sallamam için düşmanı seçmem gerekiyor falan sevmedim. Hikayesini 2-3 kere okudum ve Wicther 2 ye başladım. Test başlangıç oynadım normal zorlukta yeni oyun dedim 3 saat oynadım. Hikaye sardı, oynanış güzel ama aşırı konuşma sahnesi diyaloglar var. İdam olacak muhbiri kurtardıktan sonra içki içmeye giderken yine başladılar muhabbete direkt alt+f4 yapıp çıktım. İşten gelince çok fazla vakit veremiyorum bu tarz oyunlara daha çok arcade oyunlara kaçıyorum. Sevdiğim FPS tarzı oyunlar. Sizce ne yapsam? Soruyorum çünkü bir yanımda oyna şu oyunu diyor, diğer yanım otur b*k yeme diyor.
Hocam oyun güzel değil.

Herkesin zevki farklıdır, oyun bana ölüm marşı zorluğunda bile kolay geliyor, bunun 4 kere bitirip her şeyini ezberlememinde bir etkisi var galiba.
Rol yapma oyunlarınıda sevmeniz lazım. Aşırı konuşma sahneleri var diyorsunuz zaten bu oyunun olayı o, sakın rol yapma oyunlarını çok diyalog sahnesi var diye eleştirmeyin başta ben olmak üzere birsürü Witcher hayranından linç yersiniz :D .

Oyunu bilgisayarda 3 kere başlayıp bırakmıştım, birçok arkadaşın dediği gibi diyaloglar yavaş ilerleyişi bir türlü aksiyona giremememiz sıkmıştı, 3 gün önce biraz soğuk çarptı sanırım yatmak istedim halsizdim, pc yi 4k televizyonuma bağlayıp karşısında uzandım, ve tekrar bir şans verdim the witcher 3 e işte bu sefer baya baya zevk alıp bağlandım, sakin sakin sahneleri izledim , yavaş ilerlemesi bu sefer hoşuma gitti ve 2 gün yattığım yerden kalkmadan devam ettim,

Demem o ki sakin boş bir zamanda fazla aksiyon beklemeden sahneleri izleyip bir müddet ilerleyin ben gibi sizi de içine çekecektir,

Sadece ilk sayfada yazılanları okudum söyleyeceğim şeyi yazmış olan birisi varsa kusura bakmasın. Oyunu sevememe sebebin zorluk seviyesi falan değil. Oyun The Witcher 3 olduğu için sevemiyorsun. İsminde de yazdığı gibi serinin 3. ve son oyunu. İlk iki oyunu oynarsan neden efsane olduğunu anlaman daha kolay olur.

Bende o tarz oyunları sevmiyorum. Mesela the withcer 3, God of War, Dark Souls hani böyle eski çağ yakın dövüş sarmıyor ya daha çok modern oyunlar veya zombi oyunlar. Örnek; Days Gone Resident Evil ve dahası. Bu tür oyunları daha çok seviyorum.

İlk 2 oyunu oynamadığın için.

Dur yanlış oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu oyunu indirdim şu anda 5 saatlik oynama sürem var. Büyük bir merakla ve heyecanla indirip oyuna girdim, fakat oyuna bir türlü ısınamadım. Savaş mekanikleri çok iyi grafikler zaten muazzam. Ama bir sıkıntı var. Oynayamıyorum duello'da çok hasar yiyorum. Görevleri yapmak mı sıkıyor tam emin olamadım ama herkes bu oyunu överken benim bu şekilde zevk alamamam garibime gitti. Tavsiyeleri olan var mı oyuna daha çok ısınmam için ya da oynamış tecrübeli olanlar, ne yapsam savaşlarda daha güçlü olurum veyahut topladığım şeylerle nasıl iksir yaparım ya da silahlarımı nasıl güçlendireceğim? Oynamak istiyorum bu oyunu çünkü. :)
Hocam biraz karmaşık gelebilir eğer dlc ler var ise yeni oyun menüsünden sadece blood and wine seç. Sonra iki dlc yi de bitirip yeni oyun + seçip bu kaydın ile yeni oyuna başla. Ben hep böyle bitirdim. 53 level karakter ve blood and wine dlc sinde açılan mutasyon olayı oyunu çok daha güzel yapıyor. Onun dışında yaptığın seçimlere dikkat et, iksir olayına çok takılma, silahları direk güçlendiremezsin eğer Witcher okulu zırhı ise eskisini yok ederek daha güçlüsünü üretebilirsin.

Hocam biraz karmaşık gelebilir eğer dlc ler var ise yeni oyun menüsünden sadece blood and wine seç. Sonra iki dlc yi de bitirip yeni oyun + seçip bu kaydın ile yeni oyuna başla. Ben hep böyle bitirdim. 53 level karakter ve blood and wine dlc sinde açılan mutasyon olayı oyunu çok daha güzel yapıyor. Onun dışında yaptığın seçimlere dikkat et, iksir olayına çok takılma, silahları direk güçlendiremezsin eğer Witcher okulu zırhı ise eskisini yok ederek daha güçlüsünü üretebilirsin.
2019 da açılmış konu yalnız.

Ben bu oyunu indirdim şu anda 5 saatlik oynama sürem var. Büyük bir merakla ve heyecanla indirip oyuna girdim, fakat oyuna bir türlü ısınamadım. Savaş mekanikleri çok iyi grafikler zaten muazzam. Ama bir sıkıntı var. Oynayamıyorum Duello'da çok hasar yiyorum. Görevleri yapmak mı sıkıyor tam emin olamadım ama herkes bu oyunu överken benim bu şekilde zevk alamamam garibime gitti. Tavsiyeleri olan var mı oyuna daha çok ısınmam için ya da oynamış tecrübeli olanlar, ne yapsam savaşlarda daha güçlü olurum veyahut topladığım şeylerle nasıl iksir yaparım ya da silahlarımı nasıl güçlendireceğim? Oynamak istiyorum bu oyunu çünkü. :)

Belki temayı sevmemişsindir. Veya daha iyi bir oyundan sonra oynadıysan ondan kötü gelmiş olabilir.
Technophat, eski konuları yeniymiş gibi karşıma çıkarmayı sevsiğinden...
Neyse her yıldan mesaj var.🤣
Konu eskiymiş lan 🤣

Geri
Yukarı