The Witcher 3'ü sevmeme sebebi önceki oyunların oynanmaması mıdır?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Witcher 1 ile başlasam oyunu sevip oynar mıyım? Witcher 3 çok seviliyor fakat ben hiç beğenmedim. W3 oynayıp bitirmek istiyorum fakat hiç başında oturamıyorum. Seriyi oynarsam sever miyim?

Witcher 1 ile başlasam oyunu sevip oynar mıyım? Witcher 3 çok seviliyor fakat ben hiç beğenmedim. W3 oynayıp bitirmek istiyorum fakat hiç başında oturamıyorum. Seriyi oynarsam sever miyim?
Bence Witcher 3 oynanmadan önce Witcher 1 ve 2 kesinlikle oynanmalı. Star Wars mantığıyla gidip ilk 3'ü bir şekilde oynayıp sonra 1 ve 2'yi de oynayabilirsiniz tabii ki. (Remake bekleyin bence 1 için) Bu arada Witcher 3 bir zamandan sonra ağır sıkar. Ben 3. kez bitirdikten sonra "Napıyorum olm ben bu naçizane zamanımla?" diye oturup bir düşündüğüm olmuştu. Girip 5 dakika koşup çıkıyordum.

Ben 0 araştırma ile açtım Witcher 3'ü doya doya oynadım hiç sıkılmadım. Sonra 1 ve 2 nin hikayelerini youtube'dan izledim. Sarmayınca sarmıyor bazı insanları, istersen hikayeye bak youtube'dan sonra oyna.

Witcher 1'den başlayıp 3e kadar gittiğinde 3ü sever misin bilmem ama Witcher 1I direkt sevmeyeceğini düşünüyorum. Ben 20 dakika kadar dayanabildim Witcher 1e."Klavyemin kesme işareti tuşu bozuk."

Hayır sevmezsin, sevmen için bazı şeylerin farkında olman gerekiyor bana soracak olursan. The Witcher 3 diyaloglarıyla taşınan bir oyun, diyalogları okumadığın zaman hayatındaki en sığ aksiyon oyununu oynamış olursun. İnsanların The Witcher 3'ü bu kadar çok sevmesinin nedeni oynanışının çok gelişmiş olması falan değil. Ana ve yan karakterleri önemsetebilmesi, ana ve yan görevlerinin detaylı, üzerine düşünülmüş olmasıdır.

Ve tabii daha önce RPG oyunu seansına katılıp, sevmiş olman da önem taşıyor. RPG sevmeyen birisine zorla RPG oyun oynatamazsın zaten.

The Witcher 3 bahsettikleri kadar iyi bir RPG oyunu değil, bahsettikleri kadar iyi bir aksiyon oyunu da değil ama Witcher 3 saydığım bu sebeplerden ötürü özel bir oyun. Oyun tamamen para kazanma isteği ikinci plana atılarak, hevesle, aşkla yapılmış bir oyun bunu kolayca anlayabiliyorsun.

Bence Witcher 3 oynanmadan önce Witcher 1 ve 2 kesinlikle oynanmalı. Star Wars mantığıyla gidip ilk 3'ü bir şekilde oynayıp sonra 1 ve 2'yi de oynayabilirsiniz tabii ki. (Remake bekleyin bence 1 için) Bu arada Witcher 3 bir zamandan sonra ağır sıkar. Ben 3. kez bitirdikten sonra "Napıyorum olm ben bu naçizane zamanımla?" diye oturup bir düşündüğüm olmuştu. Girip 5 dakika koşup çıkıyordum.
3'ü oynayıp sevmemiş birinin 1'i sevme ihtimali yok. Hikayenin özetini bir yerden öğrense yeterli.

Konu için üzüldüm ama yapacak bir şey yok. Witcher 3 sevemeyen biri bence çok şey kaçırıyor.

Her şeyi okuyup atmosfere dalmazsan zaten oynayamazsın, muhtemelen aşina degilsin rpglere. Ki witcher 3 hardcore bir rpg bile değil aksiyon odaklı.

Witcher 3 oynadıktan sonra Witcher 1 veya 2 oynamak zor bence. Witcher 3'e 400 saat dökmüş birisi olarak Witcher 3'ten sonra 1 ve 2'ye tahammül edemedim. Sebebinin o olduğunu düşünmüyorum açıkçası ben. Diyalogları atlamadan oynarsan seversin belki, oyunun dünyası ve hikayesi içine çekiyor insanı. Skyrim gibi Witcher benzeri açık dünya ve RPG oyunları oynayıp sevdiysen bir şans verebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı