The Witcher Dizisi inceleme

ramsteinn

Decapat
Makaleler
1
Şuanda diziyi izlemememiş arkadaşlar için dizi hakkında sevdiğim ve sevmediğim şeyleri belirteceğim.

İyi yönleri:
1-Sürükleyici
2-Kitapdan esinlendiği için karakterler iyi yazılmış
3-Hikayesi iyi
4- Oyunculuklar genel olarak iyi
Yani güzeldi dizi ben sevdim ne söyleyebilirimki şimdi kötü yanlara geçelim:
1-Bazı oyuncular çok tipsiz yennefer,triss olsun daha örnek verebilirim de kısa geçeyim kitaplarda güzel olan karakterler dizide güzel değiller gerçekden.
2-Hikaye anlatımı enteresan örneğin bi anda 10 sene geriye dönüyor ama bunu açıklamadan yapdıkları için anlayamıyor çoğu kişi.
3-Oyunununu veya kitabını oynamayan karakterleri ve bazı şeyleri anlamayabilir çok değinilmiyo.

Ben genel olarak sevdim öneririm ama 2019 da ilk sezon yayınlandı diğeri 2021 in sonunda çok bekletiyolar be ben 2020 de izlemişdim bazı şeyleri unutabiliyorsun.

Karakterler genel olarak iyi. Yen bana göre çok güzel bir seçim olmuş, Triss'i oynayan ablamız da Triss'in o kibarlığını vs. iyi yansıtıyor sezon 2'de. Philippa ve Fringilla hariç gözüme takılan birisi yok benim. Sitem edeceğim bir yer var o da Geralt sahnelerini müthiş bir hype ile başlatıp sönük bir alev ile bitirmeleri. İlk bölümlerdeki gibi ana karakteri ekrandan düşürmeseler daha güzel olacak bana göre. Aksiyon sahneleri ilk sezona göre çok daha boldu, o konuda iyilerdi.

Dizide bulduğum en büyük sıkıntı tüm olayları 8 bölüme sıkıştırmaya çalışmaları. Şunu 10-15 bölüm yapmış olsalardı olayları anlamakta sorun yaşamayacaktık. Böyle olunca evreni bilsen de bilmesen de ister istemez kafa karışıklığı yaşanıyor..

Karakterler genel olarak iyi. Yen bana göre çok güzel bir seçim olmuş, Triss'i oynayan ablamız da Triss'in o kibarlığını vs. iyi yansıtıyor sezon 2'de. Philippa ve Fringilla hariç gözüme takılan birisi yok benim. Sitem edeceğim bir yer var o da Geralt sahnelerini müthiş bir hype ile başlatıp sönük bir alev ile bitirmeleri. İlk bölümlerdeki gibi ana karakteri ekrandan düşürmeseler daha güzel olacak bana göre. Aksiyon sahneleri ilk sezona göre çok daha boldu, o konuda iyilerdi.

Dizide bulduğum en büyük sıkıntı tüm olayları 8 bölüme sıkıştırmaya çalışmaları. Şunu 10-15 bölüm yapmış olsalardı olayları anlamakta sorun yaşamayacaktık. Böyle olunca evreni bilsen de bilmesen de ister istemez kafa karışıklığı yaşanıyor..
sana katılıyorum ama Yennefer bence iyi yapamıyor o rolü kitaplarda ve oyunda yennefer daha idealist ve geralt ciri gibi karakterlere daha fazla bi anne gibi yaklaşan biri anne dediğim icin yanlış anlaşılmasın olgunluğundan yani kadın kitaplarda ve oyunlarda olsun olgun kendine güvenen tecrübeli bi karakterdi dizideki pek bu özelliklere uymamış dizideki yennefer şöyle sadece kendi çıkarlarını düşünen fazla egoist kibirli biri birde çok genç bi oyuncu cirinin ablası gibi kalıyo geraltla zaten arasında 15 yaş var neredeyse tipide ortalama ama yennefer dediğin güzeller güzeli bi kadındır.

Witcher evreni benim favori kurgu evrenlerimden biri gerçekten çok sevdiğim bir evren fakat dizisini gerçekten beğenemedim öncelikle diziyi bitirebildiysem tek sebebi Henry'nin çok iyi bir Geralt olması onun dışında tek bir artı bulamıyorum dizide hani kitapta ki değişikleri umursamasanız bile dizi yine sınıfta kalıyor. Yennefer cidden Ciri'yi feda edecekti. Büyüsü kaybetmesi, Kaer Morhen'i kerhaneye çevirmeleri, Ciri'nin üstün reflekse ve duyma yeteneğine sahip Witcher'ları öldürmesini falan filan geçiyorum bunları. Ayrıca sıkıcı ya sezon 2 bildiğin sıkıcı Witcher fanı olarak söylüyorum bir de bunu.

Witcher evreni benim favori kurgu evrenlerimden biri gerçekten çok sevdiğim bir evren fakat dizisini gerçekten beğenemedim öncelikle diziyi bitirebildiysem tek sebebi Henry'nin çok iyi bir Geralt olması onun dışında tek bir artı bulamıyorum dizide hani kitapta ki değişikleri umursamasanız bile dizi yine sınıfta kalıyor. Yennefer cidden Ciri'yi feda edecekti. Büyüsü kaybetmesi, Kaer Morhen'i kerhaneye çevirmeleri, Ciri'nin üstün reflekse ve duyma yeteneğine sahip Witcher'ları öldürmesini falan filan geçiyorum bunları. Ayrıca sıkıcı ya sezon 2 bildiğin sıkıcı Witcher fanı olarak söylüyorum bir de bunu.
ben sıkılmadım ama dizinin içine ettiler harbiden g*tlerinden hikayeyi değiştiriyolar falan

2 sezonda sevdiğim 2 şey var Witcher evreninin temeline gitmesi ve voleth meir karakteri gerisini resmen çöp ettiler oysaki potansiyeli vardı 2. sezonun.

Geri
Yukarı