The Witcher fanboyluğu

Tithisa

Decapat
Witcher dizisini bitirdim. Çok da güzeldi. Sardı daha doğrusu. Ama The Witcher 2'ye bir türlü alışamadım.
Oyunu oynamamış arkadaşım bile, "kanka Witcher çok güzel seri oynadın mı ?" Diye sorup duruyor.
Witcher'dan zevk alan arkadaşlar oyunu kısaca özetleyebilir mi? Ben oyunu sanırsam ya bilmiyorum, ya da bazı şeyleri yanlış yapıyorum. Oyunun ilk oyununu oynamadım oradan hikayeyi çok anlamamış olabilirim. Kısacası Witcher nasıl oynanır öğretecek var mı?

Övenler Witcher 3 yüzünden övüyor. Bu kadar takılma hikayeyi kaçırdım kaçırmadım olayına. Aç oyna Witcher 3'ü karakterleri,hikayeyi kavrarsın zaten. Witcher 3 başından sonuna kadar muazzam bir oyun. Mekanikler,atmosfer, açık dünya olmasına rağmen hikaye, keşfetme hissi hepsi güzel

Övenler Witcher 3 yüzünden övüyor. Bu kadar takılma hikayeyi kaçırdım kaçırmadım olayına. Aç oyna Witcher 3'ü karakterleri,hikayeyi kavrarsın zaten. Witcher 3 başından sonuna kadar muazzam bir oyun. Mekanikler,atmosfer, açık dünya olmasına rağmen hikaye, keşfetme hissi hepsi güzel
Witcher 3 hiç oynamadım ama orda hiç böyle oraya git şunu yap demiyordu 2'de. Bunda öyle mi ?

Witcher 3 hiç oynamadım ama orda hiç böyle oraya git şunu yap demiyordu 2'de. Bunda öyle mi ?

Ne demek istediğini tam olarak anlamadım ama ben Witcher'ı hiç oynamamış biriydim. Alakam yoktu. Witcher 3'ü aldım. 4 defa bitirmişimdir herhalde. İnsanı sıkan bir yapısı yok. Ayrıca oyun mekanikleri kolay. Kafa karıştıran bir yapısı yok.

Witcher 3 sevip sevmeme piyango tamamen. Açık dünya, RPG oyunlarını severim, Skyrim'de 600+ saatim var ama bu oyun sarmadı. 30 saat zorladım olmadı.
Hem hantal mekanikleri hem yavaş ilerleyen yapısıyla soğuttu beni.

Witcher tüm serisi arasında sevdiğim Witcher 3 oldu. Witcher 3 ağırdan ağırdan alıyor ve yavaş yavaş tattırıyor. DLC'leri falan çok güzel hele. Açık Dünya RPG'ye alışmanız lazım tabi. Renkler ve zevkler tartışılmaz.

Witcher 3'e 3 kez başlayıp 7-8 saat oynayıp bıraktım, oyun beni içine çekmiyordu. Bir kez daha şans vermek istedim bu sefer Witcher 1 ve 2'nin hikayesini detaylıca dinledim ve okudum. 2 oyunun hikayesini de birine anlatacak kadar öğrendikten sonra Witcher 3'e geçtim. Oyun bambaşka bir deneyime dönüştü. Aralıksız oynayıp bitirdim. Sanki bir romanın içindeymişsiniz gibi hissediyorsunuz oyunu mükemmel yapan karakterler, diyaloglar ve dünyası. Neredeyse her yan görevin kendine özgü bir hikayesi var. Oyun zaten oynanış olarak çok farklı ve detaylı bir oyun değil, başından sonuna kadar rakibin zayıflığına göre kılıcınızı yağlayıp, ufak büyüler kullanıp onları öldürmek ve item geliştirmekten ibaret. Kısacası oyunu sıkılmadan oynamak için ilk iki oyunu çok iyi öğrenin gerekirse oynayın(ilk iki oyunu bilmeden Witcher 3 oynadım her şeyi anladım diyenler kendini kandırmasın) ve Witcher oynarken bir hikaye tabanlı oyun oynadığınıza kendinizi ikna edin yoksa çok sıkılırsınız çünkü sürekli diyalog okuyup seçim yapacaksınız.

Ben bu kilitleden gram haz etmiyorum. Çünkü Enis Kirazoğlu'nu Dost Kayaoğlu'nu izleyip geliyorlar "kanka oynadın mı" diyorlar. Oynamıyorlar, karakter sorsan bilemezler ama herkes oynuyor diye onlarda oynuyor işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı