The Witcher hangi kitaplar alınmalı?

HellForce_X

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. The Witcher kitaplarını satın alıp okumak istiyorum. Ama internette gördüğüm 8'li ve 5'li setleri görünce kafam karıştı, hangilerini almam gerek serileri okumak için. Ayrıca yine internette gördüğüm Witcher evreni kitabı neleri içerisinde barındırıyor. Bu kitapları okumuş ve bilgisi olanlar beni aydınlatırlarsa sevinirim.

Teşekkürler.

5'li set sonraki kitapların çevirisi yapılmadan oluşturulan set. 8'li değil de 7'li set olması lazım. Çevrilen tüm kitapların olduğu 7'li set.
Witcher evreni kitabı genel olarak yaşanılan kıtadan tut canavarlara kadar her şey hakkında kısa kısa bilgiler içeriyor.

@sweiss özellikle Pegasus tavsiye etmemenizin sebebi nedir? Okuyalı bir süre oluyor ama kötü bir izlenimim olmamıştı galiba ya.

Ben de mümkünse İngilizce okumanızı tavsiye ederim bu arada. Hata edip Türkçe almıştım ben, 8. kitabın Türkçe çevirisi olmadığı için (ki gördüğüm kadarıyla hala yok) seri eksik kalıyor. Şimdi onu İngilizce alsam kalanını da İngilizce okuyasım gelecek, ikilemdeyim :D

@sweiss özellikle Pegasus tavsiye etmemenizin sebebi nedir? Okuyalı bir süre oluyor ama kötü bir izlenimim olmamıştı galiba ya.

Ben de mümkünse İngilizce okumanızı tavsiye ederim bu arada. Hata edip Türkçe almıştım ben, 8. kitabın Türkçe çevirisi olmadığı için (ki gördüğüm kadarıyla hala yok) seri eksik kalıyor. Şimdi onu İngilizce alsam kalanını da İngilizce okuyasım gelecek, ikilemdeyim :D
2018-2019'da almıştım yanlış hatırlamıyorsam. O kadar basit hatalar vardı ki ayar olup iade etmiştim. Bazı cümlelerde anlam bozuklukları, yazım hataları falan filan. Düzenlenmiş de olabilir şu an. Sizin gözünüze yansımadıysa düzelmiş olabilir.

Fakat ingilizce seviyem kitap okuyacak kadar değil,Türkçe almayı planlıyordum siz böyle diyince bir kuşku düştü içime acaba yeniden düzenlenerek çevirildi mi sonradan? İnceleyebileceğim bir site önerebilir misiniz? Veya satın alabileceğim.

Ayrıca 8. Kitapa çeviri gelir mi tahmini olarak?

...acaba yeniden düzenlenerek çevirildi mi sonradan?
Bilemiyorum. Hata varsa fark edip unutmuş bile olabilirim, okuyalı epey vakit oluyor ve onların üstüne bir sürü kitap okudum. İnceleyeceğiniz bir site önermem korsana girer muhtemelen, parayla satılan bir ürüne bedava erişiyorsunuz çünkü. Satın almak için de özellikle bir site önerim yok. Güvenilir sitelerden, yorumları iyi bir mağazadan hangisi ucuzsa onu tercih edebilirsiniz.

8. kitaba mantıken çeviri gelmesi gerekiyor ama ne zaman gelir, bilemem. Zor gibi. Halihazırda çevrili kitaplardan ilkinin ön sözünde de zaten bu kitapların bile çevirisinde önlerine birçok engel çıktığından bahsediliyor.

Bilemiyorum. Hata varsa fark edip unutmuş bile olabilirim, okuyalı epey vakit oluyor ve onların üstüne bir sürü kitap okudum. İnceleyeceğiniz bir site önermem korsana girer muhtemelen, parayla satılan bir ürüne bedava erişiyorsunuz çünkü. Satın almak için de özellikle bir site önerim yok. Güvenilir sitelerden, yorumları iyi bir mağazadan hangisi ucuzsa onu tercih edebilirsiniz.

8. kitaba mantıken çeviri gelmesi gerekiyor ama ne zaman gelir, bilemem. Zor gibi. Halihazırda çevrili kitaplardan ilkinin ön sözünde de zaten bu kitapların bile çevirisinde önlerine birçok engel çıktığından bahsediliyor.

Anladım teşekkürler, Witcher evreni kitabı hakkında bir bilginiz var mı? Beraber almayı planlıyorum, daha çok canavarlar, evren hakkında bilgi mi veriyor? Yoksa içerisinde hikayeler var mı?

Onu ben de yeni gördüm, 8. kitap çevrilmiş mi diye bakarken. Yorumlarda "oyun evreninin ansiklopedisi" demişler; tarihi bilgiler, çizimler, çeşitli ayrıntılar falan varmış. Kitapları bitirmeden okumayın da demişler.

Güzel bir şeye benziyor, alabilirim bile.

Geri
Yukarı