Thermal Grizzly Hydronaut vs Kryonaut

Ali Çelik

Kilopat
Daha fazla  
MSI GE63 RGB 8RF cihazıma daha önce sahte Artich MX-4 kullandığımız için şimdi yeniden termal macun değişimi yapmamız gerekiyor. Kryonaut'ta kesin karar almıştım ama son dakikada Kryonaut'un laptoplarda çok fazla pump out sorunu ortaya çıkardığını fark ettim. Farklı forumlarda Termal Grizzy çalışanlarından birinin laptoplarda Kryonaut yerine Hydronaut tercih edilmesi gerektiği belirtmişler. Sizce risk alıp Kryonaut mu kullanmalıyım yoksa 0.5W gibi küçük bir fark için hiç risk almayıp daha garanti olan Hydronaut mi tercih etmeliyim? İki termal macun arasında ısı iletkenliği haricinde ne tür farklar var?

Son düzenleyen: Moderatör:
GE75'im için Kryonaut almıştım, garantiye yollayıp sürdürecektim fakat bu konunuzu görünce tekrar araştırdım.
Kryonaut viskozitesi daha az ve daha ağır gözüküyor. Hyrdonaut'tan daha kolay pump out olabilir belki. Fakat çok az bir farkla.
Birde, Krynonaut 80 derecede kuruyor yazanlar var. Benim 10875H işlemcim MSI'ın macunu ile 85 derece altına inmiyor özellikle yazın.

Genel olarak Hydronaut daha çok önerilmiş. Bahsettiğiniz videoya denk geldim. TG'nin sahiplerinden biri Hydronaut'un daha uygun olduğunu söylemiş.

Hydronaut alın hocam. Ben de benimkini Hydronaut ile değiştireceğim. Bu konuyu açmanız çok iyi oldu. 0.5W fark etse etse max 1 derece fark eder. Zaten sürekli OC ile çalışan veya ağır yük altında kalan cihazlarımız yok.

Krynout kullandım şahsen. 3 aydır belirgin bir sıcaklık dalgalanması yaşamadım. İlk 4 gün sadece bi ani derece oynamaları mevcuttu.

Dosya Ekleri

• 20210702_101300.jpg
    20210702_101300.jpg
    193 KB · Görüntüleme: 109
  • 20210702_101347.jpg
    20210702_101347.jpg
    186,5 KB · Görüntüleme: 96
Şu konuya bir bakın, konu sahibi memnun olduğu bir macun bulamamış fakat bu onun soğutucusundan da kaynaklı olabilir.

Geri
Yukarı