Thermal Grizzly nasıldır?

EgeSR

Hectopat
Herkese iyi forumlar,
Noctua'nın termal macun almayı düşünüyordum ama aklıma takıldı.
Bu üründen alsam termal macunlara oranla ekran kartı ve işlemcide ne kadar sıcaklık düşüşü olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı metal en iyi iletimi sağlar fakat riskli. Uygulayacağınız alanın dışına taşarsa çevresindeki iletken bölgelerde kısa devreye sebep olabilir. Risk almamak adına kaliteli diğer termal macunlara yönelmek daha mantıklı.

İyidir fakat iletken olması taşırırsanız çok riskli ve bence o kadar masrafa gerek yok 1-2 derece için. Şu listeyi inceleyebilirsiniz. Arctic MX-4 iyidir.
Not: delid yapacaksanız işler değişir.

dünyanın en iyi termal macunu thermal grizzly kryonaut'tur, noctua'dan bile iyidir yanlız 1gr bile 100TL civarında sanırım.
İyidir fakat iletken olması taşırırsanız çok riskli ve bence o kadar masrafa gerek yok 1-2 derece için. Şu listeyi inceleyebilirsiniz. Arctic MX-4 iyidir.
kesinlikle yanlış bir yorum, şahsen 1 ay önce kendim ben gtx 1080ti ftw3 üzerinde önce artic-4 ile denedim stok termalden bile kötü 78 derecelere ulaşıyordu kart sonra thermal grizzly kryonaut'a geçtim sıcaklıklar 10-15 derece düştü 60-63 derecelere düştü sıcaklık.

Delid yapmayacağım, özellikle ekran kartı için almayı düşünüyorum.
Overclock potansiyelini yükseltmek adına.

o zaman hiç düşünmeyin paraya kıyın; thermal grizzly kryonaut'e geçin.. başka termal macun düşünmeyin bile.
Anladım teşekkür ederim.
Bir sorum daha olucak RTX 2060 ekran kartımda uygulamayı düşünüyorum.
Fabrikasyon olarak vidanın üzerinde etiket yok.
Macun uygulaması yapsam garanti dışı kalmaz dimi ?

Geri
Yukarı