Elektronik ThermalRight İşlemci Soğutucuları

Paylaşım için teşekkürler. Yedek soğutucu ihtiyacım vardı soğutucudan kaptım bir tane. Daha küçük boyutlarda NH-D15 performansı veriyor ve yarı fiyatına, bu fiyata bulunmaz nimet bence. Ben qp’den aldım inventusta stok yoktu tekrar stok girilmiş.

Evet, 5600 için bu bütçeyi ayırmanın gerek olduğunu düşünmüyorum. Bütçen vardır o ayrı, AG400 ve hatta id-cooling se-214-xt ile bile 5600'ü çok rahat kullanırsın. Bunlar Thermalright'ın rakibi bile olamazlar. Rakipleri AK620, NH-15 vs. Ses konusuna gelecek olursak bu kasa izolasyonuna ve kişiye göre değişir. Seni rahatsız eden db bana vızıltı gelebilir. Bunu almaya gücü yetenler için tabii ki iyi olur daha soğuk, sessiz çalışır ve işlemcinin çıkabileceği kapasiteyi zorlayabilirsin ama AG400 ve id-cooling se-214-xt ile de soğutabilirken direk Thermalright'a gerek var demek bence doğru değil. Size de saygı duyuyorum, 5600 için soğutucu isteyenlere siz direk Thermalright ve rakipleri olan AK620, NH-15 vs. gibi öneriler yapabilirsiniz. Çok fazla konuyu dağıtmayalım bence.
İşlemcim şu an R5 3600, ileride en çok yükselteceğim R5 5600X, sizce şimdiden alınır mı bu işlemci yoksa daha uygun fiyatlı bir soğutucu mu bakalım?

İşlemcim şu an R5 3600, ileride en çok yükselteceğim R5 5600X, sizce şimdiden alınır mı bu işlemci yoksa daha uygun fiyatlı bir soğutucu mu bakalım?
Öncelikle 0.2 GHz için 5600x alınmaz alacaksanız 5600 alıp id-cooling se-214-xt soğutucuyla kullanabilirsiniz.

Bir daha bu fiyata bulamam diye Ryzen 5 5600'de sessizlik amaçlı Peerless Assassin 120 SE ARGB alsam mı diye heves ettim ama sanırım biraz gereksiz olacak.

Öncelikle 0.2 GHz için 5600x alınmaz alacaksanız 5600 alıp id-cooling se-214-xt soğutucuyla kullanabilirsiniz.
Doğrudur hocam da arada 450 tl fark varmış, bu fiyat farkını verip uzun ömürlü bir şey alayım ve güzel olsun diyordum ama yine de o fiyata değmez diyorsanız almayayım boşa gerçekten de :D

Kasa MSI MAG 100 sığar diye düşünüyorum.

Doğrudur hocam da arada 450 tl fark varmış, bu fiyat farkını verip uzun ömürlü bir şey alayım ve güzel olsun diyordum ama yine de o fiyata değmez diyorsanız almayayım boşa gerçekten de :D

Kasa MSI MAG 100 sığar diye düşünüyorum.
Kasanız attığım linkteki kasa ise soğutucu sığar. Kasa 160mm destekliyor, soğutucu 150mm. 5600 çok rahat 5600x seviyesine gelebiliyor, sizin kararınız.

Kasanız attığım linkteki kasa ise soğutucu sığar. Kasa 160mm destekliyor, soğutucu 150mm. 5600 çok rahat 5600X seviyesine gelebiliyor, sizin kararınız.

Kasa bu evet. Doğrudur hocam 5600'de düşünülebilir ancak ben soğutucu kısmında biraz düşündüm. Ayrıca OV ve UC hakkında bilgi sahibi olmak lazım o da bende pek yok yardım almadan zor oluyor :)

Konudan bağımsız: Gelbura'da çeşitli işlemci soğutucuları ve kasa fanlarında da sepette indirimler mevcut, konu açamadığım için buraya yazayım, düşünenler için kaçırılmaz fırsat bence:
Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Kasanız attığım linkteki kasa ise soğutucu sığar. Kasa 160mm destekliyor, soğutucu 150mm. 5600 çok rahat 5600x seviyesine gelebiliyor, sizin kararınız.

Nasıl getiriyoruz. Bir rehber var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı