Thermaltake Core P3 Kasa Toz Tutar Mı?

Makaleler
44
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,

Mevcut Zalman Z11 Neo kasamı, uzay montajlı kasalara merak saldığım için Thermaltake Core P3 ile değiştirmeyi planlıyorum. Fakat toz konusu beni endişelendiriyor. Z11 Neo'da yukarıda olmasına rağmen sıvı soğutucumda deli gibi toz birikiyorken, tamamen açık olan Core P3 kasa ne kadar toz biriktirir? Toz konusunda kısa devreye mahal verecek kadar ya da 2 haftada bir gibi düzenli temizlik yapmamı gerektirir mi? Kasayı konumladıracağım kısım sürekli çıkarıp, temizlik yapmama imkan sağlayan bir nokta değil çünkü.

Sistemim:
  • Intel i5 6600K İşlemci
  • Asus Z170 Pro Gaming Anakart
  • MSI GTX 1050 Ti Gaming X Ekran Kartı
  • Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB RAM
  • Corsair H115i 280mm AIO Sıvı Soğutucu
  • Zalman Z11 Neo Kasa
  • Samsung 840 EVO 120GB SSD
  • Seagate Barracuda 2TB HDD
  • Seagate SV35 3TB (x2) HDD
  • Evga 700B 700W PSU

Alacağım Kasanın Linki: Alacağım Kasanın Resimleri:
1586955369365.png
1586955384519.png
1586955401548.png

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok açık bir kasa, çok kolay da toz çeker ancak zaten böyle bir kasa aldıktan sonra düzenli bakımları yapılmalı. Genelde de custom soğutmalar toplandığı için de pek fan olmamasından mütevellit toz konusu göz ardı edilebiliyor ama siz fanlı kullanacaksanız bakım yapmalısınız.

Ne kadara alıyorsunuz?

Kapalı kasalara göre çok daha az toz tutuyor. Kasa kapalı değil, hava akışı yok. Toz içinden geçip gidiyor, hava akışı olmadığı için de dağılma ve belli bölgelerde toz toplama gibi bir sorunu olmuyor. Sanılanın aksine çok daha az toz problemin olur, işte bu yüzden kullanılmamış ürünler hakkında yorum yapmamak lazım diyorum. Eğer çimento fabrikası ya da marangoz atölyesinde kullanmayacaksan 6 ayda bir basitçe radyatöre hava tutman fazlasıyla yeterli.

Yalnız uyarayım, yaz aylarında klimasız ve sıcak ortamlarda kullanacaksan bileşenlerin ısısı olması gerekenden fazla yükselebilir. Bir de bu kasanın bir artısı daha var, sadece görünüm ve sistem bileşenlerine kolay erişim haricinde daha az sayıda fan olduğu için daha sessiz oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı