Çözüldü Thermaltake RGB Plus H_0x0001 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkanssmn

Decapat
Daha fazla  
İtopya üzerinden https://www.itopya.com/kojiro-w-intel-core-i5.../sat%C4%B1n satın aldım. Sistemin parçalarının hepsi Gigabyte'ın RGB Fusion yazılımını destekliyor fakat bende sadece anakart, RAM'ler ve ekran kartının RGB ayarları gözüküyor. Sıvı soğutucuyu ve kasanın fanlarını bu yazılım görmüyor. TT'nin kendi yazılımı kontrolcü bulunamadı (H_0x0001) hatası veriyor. Kasa üzerinde kendi kontrolcüsü var. Kasa fanlar normal sabit hızda çalışıyor, kasa üstündeki tuştan RGB'ler değişiyor fakat bir tek kasanın ve soğutucunun fan hızlarıyla ve renkleriyle yazılım üzerinden oynayamıyorum. Görsellerde bağlantıları, kasanın kendi kontrolcüsünü de ekledim.

Sizce bu yazılımsal bir problem midir yoksa kasanın kontrolcüsünde bir donanımsal hata olabilir mi? Ki öyle olsa çalışmaz ışıkları yanmaz diye düşünüyorum.
Ayrıca bir de soğutucunun ayrı bir kasa iç, kumandası var o da takılmamış.
Yardımlarınızı bekliyorum.

ggg.jpg
kkkk.jpg
hhh.jpg
vvv.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Üçüncü kablo kontrolcüden anakarta doğru gibi duruyor.

U gibi olan Type-C ön panel kablosu olsa gerek.
@Mithat Berhan hocam da baksa iyi olur. Dediğiniz kumanda ile soğutucunun ışıklarını bağımsız olarak kontrol edebilirsiniz. Bazı modellerde destek olmadığı için koyuyorlar.

Bu kablo da takılmamış doğrusu bu mudur bilmiyorum belki de kasadaki kontrolcüden dolayı kullanılmamıştır. Bir de soğutucu kutusunun üstünde böyle bir ibare var. Anakartta o 5v portuna takılmadığı için olabilirmi ki o portu da bulamadım.

Dosya Ekleri

• 1375E9FF-C65E-4578-B92D-C6F815C86579.jpeg
    1375E9FF-C65E-4578-B92D-C6F815C86579.jpeg
    104,8 KB · Görüntüleme: 52
  • 79E3665B-D380-471E-99FF-B640ECBE66E1.jpeg
    79E3665B-D380-471E-99FF-B640ECBE66E1.jpeg
    82,9 KB · Görüntüleme: 36
  • 6AF63890-7690-42D5-B838-C8954FBAB951.jpeg
    6AF63890-7690-42D5-B838-C8954FBAB951.jpeg
    124,6 KB · Görüntüleme: 52
Kontrolcü anakarta bağlı ise kontrolcünün modu olmalı.

Kontrolcü modundan kastınız nedir hocam yukarıda kontrolcünün fotoğrafını ekledim. Ayrıyeten çalışmada sıkıntı yok, ışıklar yanıyor, kasa üzerindeki tuştan renk değiştirebiliyorum fakat yazılımlar kasa fanlarını ve RGB'leri asla görmüyor.

Kontrolcünün belirli bir ayar modunda anakartla eşitlenir. Mesela MSI kasalarda kontrolcü tuşuna uzun süre basınca anakarta aktarıyordu.

Hocam galiba bundan bahsediyorsunuz bunu da dendim kasa ışıkları iki kere yanıp söndü sonrasında tekrar denedim fakat fark etmedi. Ekstra bir şey yapmam gerekiyor mu bu moddan sonra?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    111,9 KB · Görüntüleme: 58
Aynen o mod, ondan sonra bir şey yapmana gerek yok. Yazılım sonrası.

Yine olmuyorsa eksik kablo olabilir.
peki hocam şu anda normal çalışıyor sadece kontrol edemiyorum yazılımdan. Eksik kabloyla böyle çalışabilir mi mesela yukarıda attığım vdg kablosu normalde takılı olması gerekmiyor mu ?
Kontrolcü anakarta bağlı ise kontrolcünün modu olmalı.

Hocam şimdi fırsatım oldu tekrar bir baktım da kontrolcü anakarta bağlı değilmiş. Direk SATA ile bağlı. Kasa fanları ve soğutucu fanları da kontrolcüye bağlı. Anakart üzerindeki RGB ve ARGB portları boş. Benim bu kontrolcüyü bir şekilde anakarta bağlamam gerekiyor gerekiyor. Ama kontrolcüdeki hangi porttan hangi kablo ile hocam yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı