Thermaltake Versa J24 vs Cooler Master Masterbox MB311L

numinex

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhabalar. Hazır sistem almayı düşünüyorum fakat kasaya tam olarak karar veremedim ve bu iki kasa arasında kaldım.

COOLER MASTER MasterBox MB311L RGB 600W Tempered Glass USB 3.0 Mini Tower Kasa | ITOPYA

THERMALTAKE Versa J24 RGB 650W 80+ Tempered Glass Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Cooler Master'ın beni çeken cazibesi biraz daha ucuz ve şık olması. Thermaltake ise 4 fanı ve ön tarafı Mesh yapılı olarak geliyor. Diğer yandan Cooler Master modeliyle ilgili PSU'nun sıkıntılı olduğu söyleniyor. Thermaltake'in PSU'su da sıkıntılı diyenler var.

PSU'lar ile ilgili bilgi sahibi ve kullanıcısı olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim ve Lütfen başka kasalar önermeyin! Bu iki kasanın arasında kalma sebebim ne yazık ki hazır sistemin başka bir kasa seçeneği ile satılmaması. Şimdiden teşekkürler.​

Merhabalar. Hazır sistem almayı düşünüyorum fakat kasaya tam olarak karar veremedim ve bu iki kasa arasında kaldım.

COOLER MASTER MasterBox MB311L RGB 600W Tempered Glass USB 3.0 Mini Tower Kasa | ITOPYA

THERMALTAKE Versa J24 RGB 650W 80+ Tempered Glass Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Cooler Master'ın beni çeken cazibesi biraz daha ucuz ve şık olması. Thermaltake ise 4 fanı ve ön tarafı Mesh yapılı olarak geliyor. Diğer yandan Cooler Master modeliyle ilgili PSU'nun sıkıntılı olduğu söyleniyor. Thermaltake'in PSU'su da sıkıntılı diyenler var.

PSU'lar ile ilgili bilgi sahibi ve kullanıcısı olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim ve Lütfen başka kasalar önermeyin! Bu iki kasanın arasında kalma sebebim ne yazık ki hazır sistemin başka bir kasa seçeneği ile satılmaması. Şimdiden teşekkürler.​
Thermaltake'i ben kullanıyorum. Genel olarak çok iyi, hava akışı güzel. Ön tarafında mesh ve delikli metal panel var. Delikli metal panelin arkasında sünger benzeri yapıda ince bir toz filtresi var. Sünger türü olmaz çok hoşuma gitti çok güzel toz tutuyor. Kendimce düzen oluşturdum ayda 2 defa açıp tozunu alıyorum az tozlandığı için gayet rahat oluyor. Tek sorunu yan taraftaki cam panelin Cooler Master gibi yandan değil arkadan vidalanarak takılıyor olması. Thermaltake'de, normal metal plakalarda olduğu gibi arkadan sürüklemeli olduğu için, cam paneli tutan metal parçalar yapıştırılmış. Yapıştırıldığı için kasanın arka taraftan PSU'nun ve ekran kartının olduğu yerden ısınmalar cama yansıyınca, benim kasadaki yapışkan kendini biraz saldı cam panel biraz aşağıya kaydı. Bende düşmesinden korktum gidip ısıya dayanıklı şeffaf silikon alıp, silikonla yapıştırdım. Resmini çekmiştim bulabilirsem atarım.

Thermaltake'i ben kullanıyorum. Genel olarak çok iyi, hava akışı güzel. Ön tarafında mesh ve delikli metal panel var. Delikli metal panelin arkasında sünger benzeri yapıda ince bir toz filtresi var. Sünger türü olmaz çok hoşuma gitti çok güzel toz tutuyor. Kendimce düzen oluşturdum ayda 2 defa açıp tozunu alıyorum az tozlandığı için gayet rahat oluyor. Tek sorunu yan taraftaki cam panelin Cooler Master gibi yandan değil arkadan vidalanarak takılıyor olması. Thermaltake'de, normal metal plakalarda olduğu gibi arkadan sürüklemeli olduğu için, cam paneli tutan metal parçalar yapıştırılmış. Yapıştırıldığı için kasanın arka taraftan PSU'nun ve ekran kartının olduğu yerden ısınmalar cama yansıyınca, benim kasadaki yapışkan kendini biraz saldı cam panel biraz aşağıya kaydı. Bende düşmesinden korktum gidip ısıya dayanıklı şeffaf silikon alıp, silikonla yapıştırdım. Resmini çekmiştim bulabilirsem atarım.
Çok teşekkür ederim hocam. Fotoğraf çok iyi olur. Sanırım cam panel sorunu uzun vadede can sıkacak sanki.😔 Peki PSU ile ilgili bir sorun yaşadınız mı? İşlemci sıcaklığı ile ilgili bir sorun yaşadınız mı hava sirkülasyonuna güvenebilir miyim?​

Çok teşekkür ederim hocam. Fotoğraf çok iyi olur. Sanırım cam panel sorunu uzun vadede can sıkacak sanki.😔 Peki PSU ile ilgili bir sorun yaşadınız mı? İşlemci sıcaklığı ile ilgili bir sorun yaşadınız mı hava sirkülasyonuna güvenebilir miyim?​
Bende böyle bir cam problemi oldu, şuan fotoğrafı arıyorum bulamazsam gündüz vakti fotoğrafını çekerim bahsettiğim noktayı daha iyi anlarsın. Kasayı haziranda aldım henüz garantisi vardı, garanti kapmasına da girer mi bilmem ama Vatan bilgisayardan almıştım gitmeye üşendim gidip bir tane silikon aldım daha sağlam şekilde yapıştırdım daha rahat oldu. Onun haricinde ısı performansı gayet güzel zaten kasanın gelişinde 3 önde, 1 arkada fan geliyor bu konuda da güzel. İşlemcim imzam da yazan işlemci kendi soğutucusunu kullanıyorum, şahsen beni şimdilik memnun etti ileride kule tipi soğutucuya geçeceğim. Onun içinde bu kasayı seçtim. PSU konusunda da sorun yaşamadım. Bu PSU'yu kullandığımdan beri bilgisayarı aktif kullanırken 3 kere farklı günlerde elektrik kesintisi oldu. Ama bir sorun olmadı hala taş gibi maaşallah.
Bahsettiğim cama yapışıtırılmış olan metal parçalar bunlar arka tarafınki delikli vida takılması için, elimde tuttuğum küçük olan kanca şeklinde aşağıya yapıştırılmış aşağıya inmesin diye, 3. parça da ön tarafta kanca şeklinde ön taraftan tutsun diye.
Resimler bunlar:

Dosya Ekleri

• 20200913_185253.jpg
    20200913_185253.jpg
    268,9 KB · Görüntüleme: 30
  • 20200913_185329.jpg
    20200913_185329.jpg
    116,2 KB · Görüntüleme: 31
  • 20200913_185414.jpg
    20200913_185414.jpg
    97,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Hocam bu kasa seçimi aslında biraz size ve zevklerinize bağlı. Mesela ileride nasıl ekipmanlar kullanacaksınız? Sıvı soğutma kullanır mısınız veya kule tipi bir hava soğutma? Kullanacağınız parçalar kasa seçiminizide etkileyecektir. Mesela Cooler Master kasasına 3 fanlı bir ekran kartı koyarsanız bayağı dar bir alan kalacak başka parçalarınız için. Hava akışları bir kenarıya bunlar da önemli bence.

Hocam bu kasa seçimi aslında biraz size ve zevklerinize bağlı. Mesela ileride nasıl ekipmanlar kullanacaksınız? Sıvı soğutma kullanır mısınız veya kule tipi bir hava soğutma? Kullanacağınız parçalar kasa seçiminizide etkileyecektir. Mesela Cooler Master kasasına 3 fanlı bir ekran kartı koyarsanız bayağı dar bir alan kalacak başka parçalarınız için. Hava akışları bir kenarıya bunlar da önemli bence.

Aslında hocam alacağım ilk hazır masaüstü sistem olacağı için biraz acemiyim bu konuda. Alıp uzun bir süre kullanmak istiyorum. Evet, Cooler Master’ın bu modeli sadece mATX anakartlara uygun. İncelemelere baktığımda midtower kasalara göre çok daha küçük. Sanırım bu özelliği ile de beni biraz mest etti. Thermaltake’in korkutucu görüntüsüne karşın şık bir duruşu var. Fakat siz de hak verirsiniz ki bu aletleri görüntüsü için almıyoruz. Sanırım tercihi Thermaltake’den yana kullanmak çok daha mantıklı bir hareket olacak. Gerek ileride herhangi bir yükseltme durumunda baş ağrısı çekmemek, gerekse PSU ve mesh yapısı için.​

Bende böyle bir cam problemi oldu, şu an fotoğrafı arıyorum bulamazsam gündüz vakti fotoğrafını çekerim bahsettiğim noktayı daha iyi anlarsın. Kasayı Haziran'da aldım henüz garantisi vardı, garanti kapmasına da girer mi bilmem ama Vatan Bilgisayar'dan almıştım gitmeye üşendim gidip bir tane silikon aldım daha sağlam şekilde yapıştırdım daha rahat oldu. Onun haricinde ısı performansı gayet güzel zaten kasanın gelişinde 3 önde, 1 arkada fan geliyor bu konuda da güzel. İşlemcim imzam da yazan işlemci kendi soğutucusunu kullanıyorum, şahsen beni şimdilik memnun etti ileride kule tipi soğutucuya geçeceğim. Onun içinde bu kasayı seçtim. PSU konusunda da sorun yaşamadım. Bu PSU'yu kullandığımdan beri bilgisayarı aktif kullanırken 3 kere farklı günlerde elektrik kesintisi oldu. Ama bir sorun olmadı hala taş gibi maaşallah.
Bahsettiğim cama yapışıtırılmış olan metal parçalar bunlar arka tarafınki delikli vida takılması için, elimde tuttuğum küçük olan kanca şeklinde aşağıya yapıştırılmış aşağıya inmesin diye, 3. parça da ön tarafta kanca şeklinde ön taraftan tutsun diye.
Resimler bunlar:

Çok teşekkür ederim hocam. Çok yardımcı oldunuz. Alacağım sistem sizin imzanıza çok yakın. Sanırım tek değişik parça işlemci. O yüzden herhangi bir bir sıcaklık sorunu yaşayacağımı düşünmüyorum. İnşallah tabii. Tek korkum cam panelin aşırı ısıdan silikonlu parçaları bırakıp düşmesi. Karşılaştırdığımız da Cooler Master’a göre daha ileriye yönelik ve mutsuz etmeyecek bir kasa gibi görünüyor. Her şey için tekrar çok teşekkürler.​

Aslında hocam alacağım ilk hazır masaüstü sistem olacağı için biraz acemiyim bu konuda. Alıp uzun bir süre kullanmak istiyorum. Evet, Cooler Master’ın bu modeli sadece mATX anakartlara uygun. İncelemelere baktığımda midtower kasalara göre çok daha küçük. Sanırım bu özelliği ile de beni biraz mest etti. Thermaltake’in korkutucu görüntüsüne karşın şık bir duruşu var. Fakat siz de hak verirsiniz ki bu aletleri görüntüsü için almıyoruz. Sanırım tercihi Thermaltake’den yana kullanmak çok daha mantıklı bir hareket olacak. Gerek ileride herhangi bir yükseltme durumunda baş ağrısı çekmemek, gerekse PSU ve mesh yapısı için.

Çok teşekkür ederim hocam. Çok yardımcı oldunuz. Alacağım sistem sizin imzanıza çok yakın. Sanırım tek değişik parça işlemci. O yüzden herhangi bir bir sıcaklık sorunu yaşayacağımı düşünmüyorum. İnşallah tabii. Tek korkum cam panelin aşırı ısıdan silikonlu parçaları bırakıp düşmesi. Karşılaştırdığımız da Cooler Master’a göre daha ileriye yönelik ve mutsuz etmeyecek bir kasa gibi görünüyor. Her şey için tekrar çok teşekkürler.​

Hayırlı olsun hocam, bu fiyata normalde çok daha güzel kasalar var ancak hazır sistem aldığınız için biraz kısıtlanmış oldunuz maalesef. Evet bende katılıyorum Cooler Master daha şık duruyor bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı