Thermaltake Yeni Nesil Overclcking CPU Soğutucu Frio OCK’yı piyasaya sürdü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
68.589
Çözümler
819
Beğeniler
93.651
Yer
İstanbul
Lider DIY termal soğutma markası Thermaltake, en yeni ve en güncel, güçlüCPU soğutucu Frio OCK’i piyasaya sürdü. Ödüllü Frio soğutucunun adını ileri taşımaya devam eden Frio OCK, endüstride standartları bir kez daha belirliyor. 240 W ısı soğurma kapasitesine sahip bu güçlü soğutucu, açıkça alanının lideri. Özellikle yoğun kullanıcıları ve overclock heveslilerini hedefleyen Frio OCK, tabandan gelen ısıyı iki farklı soğutma kulesine taşıyan altı adet 6 mm yüksek verimliliğe sahip ısı borusuna sahiptir. Bu çift kule tasarımında, iki kule arasındaki mesafe hava akışını ve iki fan ile sağlanan havalandırmayı arttırır.

Frio OCK’in tasarım yaklaşımı şu anda önde gelen bilgisayar oyunu öğelerini koruyup devam ettiriyor, özellikle, şekli ve renk planı popüler bilgisayar oyunu StarCraft II’den esinlenilmiş güçlü ve dayanıklı bir sığınağa benziyor. Thermaltake, bu sayede kurgunun gerçeğin içinde var olmasına benzer şekilde sanal oyun görsellerini gündelik hayatın içine sokuyor.

Çift fan modülü, görünüşüyle özgün olmasının yanı sıra bazı pratik kullanım avantajları da sunuyor. Her iki fan itme-çekme prensibiyle paralel olarak çalışmak üzere tasarlanmıştır ve fanlardan biri kule kanatçıklarından soğuk havayı iterken, karşı taraftaki diğer fan sıcak havayı çekip kasanın arka kısmından dışarı atar. Kullanımı kolay tek bir fan hızı düğmesi, iki fanı paralel olarak ayarlayıp hava akışı optimizasyonu sağlar ve soğutma verimini en üst seviyeye çıkarır. 130 mm yüksek basınçlı OC fanlar normal çalışma değeri olan 1200 RPM ile OC modunda ve 7/24 çalışmada görev açısından kritik durumlarda 2100 RPM arasında çalışmaya ayarlanabilir.

Üst düzey kullanıcılara hitap eden tüm Thermaltake ürünlerinde olduğu gibi, kullanım kolaylığına ve bütün olarak tatmin edici kullanıcı deneyimine önem verilmektedir. Bu nedenle Frio OCK kullanıcılarının piyasaya yeni sürülen Sandy Bridge 1156 soketler de dahil olmak üzere mevcut CPU soketlerin kullanımına hazır olmasını sağlayan bir evrensel kurulum kiti içerir. Büyük ihtimalle kendi Overclock Krallığınızı kurmanız hiç bu kadar kolay olmamıştır.

Frio OCK hakkında daha fazla bilgi için:
Thermaltake Global > Product > Soğutucu > CPUSoğutucu > Intel > Corei3/i5/i7SocketLGA1156,LGA1155 > FríoOCK > CLP0575
 


Durum
Mesaj gönderimine kapalı.


Yukarı