THH 1.5 aydır savunma gelmedi ne yapmalıyım?

backlife

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, Razer Kraken X USB kulaklığım 6 ay 5 günlükken arıza verdi ve servise gönderdim ve 21. iş günü aldığım yeri arayıp sitelerinde stok göremediğimi eğer depoda stok varsa seçimlik hakkım gereği birebir değişim istediğimi söyledim ve sağ olsunlar hiç sorun çıkarmadan ertesi gün gönderdiler. Gönderilen ürün 2 gün sonra elime ulaştı ve ilk gün birkaç saat sonra aynı arızayı verdi. Satıcı ile iletişime geçtim ve aynı sorunun yeni cihazda da çıktığını söyledim. Farklı PC'de deneyince de sorunlu olduğunu söyledim. Bana ellerinde kalmadığını servis kabul ederse ücret iadesi yapabileceklerini başka bir şekilde yardımcı olamayacaklarını söylediler. Değişen ürünü gönderirken de stok olmadığı için şüphelenmiştim ve parayı kabul etmedim. Tüketici hakem heyetine olayı aktardım. Ancak 1.5 aydır savunması istendi yazıyor. 1 ay yasal süre diye hatırlıyorum ama pratikte nedir bir fikrim yok. Ne yapmalıyım?
Üründeki arıza: Tıslama, cızırtı ve Mic açınca sol kulaktan sinyal sesinin artarak gelip sönmesi ve durumu tekrarlaması.
Ücret iadesi: 370 TL, ürünün güncel fiyatı 650 TL.

Son düzenleme:
Süperonline ile aramda geçen THH süresi. En son bilir kişi gelip kontrol edelim dedi, firma çözdüğü için gerek yok dedim.

1607611206398.png

Firma elinden geleni yapmış sizin için, bu durumda biraz hak etmiş gibisiniz :) Stok yok adamlar ne yapsın🤷‍♀️

Boşuna başvuru yapmışsın. THH'den Çıkacak karar da para iadesi olurdu muhtemelen. Stokta olmayan ürünü yoktan var mı etsin adamlar?

Firma ile aynı fiyatta başka bir ürün talebinde bulundunuz mu? Ya da Razer servis ile iletişime geçip oradan bir ürün değişimi alabilirdiniz. Bu tarz şeylerde firmadan çok servis veya marka ile iletişime geçmek daha iyi oluyor.

@MoonDrag sonuç olarak üründen faydalanamıyorum ve ücret iadesi alırsam o fiyata düzgün kulaklık alamayacağım.
@261538 üst model değişimi karşılığında ekstra ücret verebileceğimi belirttim kasım sonu gelebilir demişlerdi, sorduğumda gelmediğini söylüyorlar...

@MoonDrag sonuç olarak üründen faydalanamıyorum ve ücret iadesi alırsam o fiyata düzgün kulaklık alamayacağım.
@261538 üst model değişimi karşılığında ekstra ücret verebileceğimi belirttim kasım sonu gelebilir demişlerdi, sorduğumda gelmediğini söylüyorlar...
Ücret hakkında detaylı bilgi vermemişsiniz insanların böyle anlaması normal.

Bozuk gelen HS35'i İncehesap'a fiyatı arttığı için değişim talebiyle gönderdim, 20 iş günü süreleri varmış servise yönlendirdiler hâlâ bekliyorum. Adamlar sorunsuz şekilde değiştirmiş gerçekten firmayı tebrik ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı