Thinkpad E14'e eGPU takılır mı?

özgür2626

Kilopat
Daha fazla  
Daha önce Thinkpad serisine eGPU deniyen oldu mu acaba? İnternetten biraz araştırdım. Bazı laptopların anakartı yanmış. Böyle bir şey mümkün mü? EGPU'ya girişmek riskli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
E-GPU Türkiye'de biraz hayal işi hocam nedenlerinden bahsedeyim.
1. bu işe girişmek isteyen genelde elindeki makine artık yetersiz kaldığı için girişiyor(daha doğrusu girişmek istiyor ben fazla yapan görmedim) ama bence asıl amacı artık kullanılmayan ömrü biten makineye son bir şans vermek.
2. kullanmak için aparatlar ve PSU almanız gerekiyor ki bu da zaten size bir anakart hatta yanına birde giriş sınıfı işlemci parasına geliyor yani biraz gereksiz kaçıyor.
3. sizin de araştırıp gördüğünüz gibi her bilgisayara uyumlu olan bir sistem değil. Kalıcı hasarlar verebiliyor.

Hocam elimde bir tane RX570 8 GB var onu deyerlendirmek istiyorum ama pek emin olamadım. PSU 2.el 200 liraya halledilebilir belki. Ama 2000, 3000TL'lik belki daha fazla anakartdan ötürü kalıcı hasar istemem tabii ki şu an yabancı siteleri araştiriyorum pek bulamadım. Thunderbolt 3 ile çok yapan çok var, Thinkpad X230 ve benzeri serilerede yapanda var ama onlar birazdaha eski olduğu için bağlama sistemi aynı değil istediğim şeyi bulamadım bir türlü. Anakartimin uyumlu olup olmadiğina bakabiliceğim bir site var mı acaba?

Geri
Yukarı