Thinkpad T440s hangi macOS sürümüyle uyumlu?

Ege C

Hectopat
Makaleler
2
Yer
/home/turkey/istanbul
Daha fazla  
Meslek
?
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
250 GB SSD
Ekran kartı
İntel Hd Graphics 4300
T440s bir laptopa sahibim macOS kurmak istiyorum hangi Mac sürümleri uyumludur ve neler çalışmayabilir?
Düzeltme: Intel HD Graphics family. İşlemci i5-4300U

Monterey kurabilirsiniz, bir de o HD 4300 değil HD 4400. Neler çalışmayacağı ile ilgili de Wi-Fi kartınız uyumlu değilse çalışmaz. AIDA64 indirip ağ kısmından Pci/PnP kısmını atın.

1656425767314.png

Konuyu açarken yanlışlıkla tam bilgileri yazmadan ve yanlışları düzeltmeden açmış oldum keşke düzenlede sistem özelliklerini düzeltme olsa 😄

Monterey kurabilirsiniz, bir de o HD 4300 değil HD 4400. Neler çalışmayacağı ile ilgili de Wi-Fi kartınız uyumlu değilse çalışmaz. AIDA64 indirip ağ kısmından Pci/PnP kısmını atın.

Github böyle bir rehber buldum Big Sur için işe yarar mı?

Son düzenleme:
Arkadaş zaten Big Sur için paylaşmış, sizde de büyük ihtimalle çalışır. Monterey için de denenebilir. Ethernet ve Wi-Fi kartınız destekleniyor, o konuda sorun yaşamazsınız.

Arkadaş zaten Big Sur için paylaşmış, sizde de büyük ihtimalle çalışır. Monterey için de denenebilir. Ethernet ve Wi-Fi kartınız destekleniyor, o konuda sorun yaşamazsınız.

Kurulum Security ayarlarını değiştirememe gibi şeyler için yeni bir konu açayim mi yoksa buradan mı sorayım tüm videolarda Security chip ayarları gibi yerler açık ama bende sadece hard disk şifresi belirleme yeri açık.

Onun için yeni konu açmanız daha iyi olabilir çünkü başlıktan çıkmış oluyor artık. Bir de security ayarı derken secure boottan bahsediyorsanız ve eğer secure boot yoksa BIOS'ta boot kısmından Other OS yapabileceğiniz bir ayar varsa onu yapın.

Onun için yeni konu açmanız daha iyi olabilir çünkü başlıktan çıkmış oluyor artık. Bir de Security ayarı derken Secure Boot'tan bahsediyorsanız ve eğer Secure Boot yoksa BIOS'ta boot kısmından other OS yapabileceğiniz bir ayar varsa onu yapın.

Yeni konu açtım bakarsaniz sevinirim direkt Security ve boot sekmesindeki ayarlar kilitli.

Geri
Yukarı