Çözüldü IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zehirik

Hectopat
Dostlar neden kaynaklı olduğunu bilmediğim bu hataları aldım. Bugün 2 gün önce de APC index mismatch mavi ekranı almıştım. Fakat Realtek driverini kaldırarak çözmüştüm, şimdi ki sorun ne bilmiyorum. Bu da minidump.

Ekran kartı sürücünü güncelliğini kontrol et. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım edeyim.

"sfc /scannow "rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

Memtest86 testi yap. Sonuçlarını paylaş.

BIOS sürümün güncel gözüküyor.

Windows güncelleştirmesi var ise yap.

Ekran kartı sürücünü güncelliğini kontrol et. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım edeyim.

Bir tane windows defender güncellemesi vardı yaptım.
sfc /scannowda sorun çıkmadı
memtest86da problem çıkmadı
AMD Radeon yazılımı üzerinden ekran kartımı güncelliyorum genellikle fakat yeni bir güncelleme gelmemiş.
Not : PC 2 saattir açık şuanlık sorun yok. Sabah kardeşim google da dolaşırken olmuş.

Bir tane windows defender güncellemesi vardı yaptım.
sfc /scannowda sorun çıkmadı
memtest86da problem çıkmadı
AMD Radeon yazılımı üzerinden ekran kartımı güncelliyorum genellikle fakat yeni bir güncelleme gelmemiş.
PC 2 saattir açık şuanlık sorun yok
EK NOT : Tam bu yazıyı yolladım REFERENCE BY POİNTER MAVİ EKRANI VERDİ ŞANSIN BÖYLESİ

Şimdi aldığım mavi ekranın minidumpu

Tam olarak sorunu bulamadım.

"DISM" rehberini uygula.

"DISM" rehberini uygula.
Screenshot_1.png

Sıfır sorun yine.

"Dısm" rehberini uygula.

Yine bir mavi ekran hatası driver ırql not less diye bu sefer, driverların ekran kartı hariç hepsini Driver Booster'dan güncelledim anlamadığım için bu arada.
Dump dosyam: 012021-7015-01.rar
@Ted Kaczynski birşey bulabildin mi ?

Sorun galiba Driver Booster kullanman. Driver Booster yanlış sürücü yükleyip mavi ekran verdirtmiş olabilir. Bu yüzden sisteme temiz bir kurulum yapmanı öneririm. Önemli bilgilerin varsa bir yere yedekle. Temiz kurulum yani format atacaksın.

Sonra formata attım diye bana belirt. Sana sürücü kısmına yardım etmeye çalışırım.

Tekrar merhabalar, bu mavi ekran hatasını arada bir alıp duruyorum. Sistemimde her şeyin testini yaptım sorun yok bu da dump dosyam.

Kanka sorun çözüldü.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı