THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 8.1

Tyerr

Hectopat
Daha fazla  
Gece vakti dizüstü bilgisayarımda resimleri kontrol ederken bir resim açılmadı. Tekrar tekrar resim dosyasına tıkladığımda bilgisayar ansızın mavi ekran hatası verdi. Gördüğüm bu hatalar şu şekilde:

THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER.
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA.
DRIVER_CORRUPTED_EXPOOL.
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION.

Bilgisayarı hiçbir şekilde o vakit açamadım. Sürekli Lenovo yazısından sonra farklı farklı sebeplerden ötürü mavi ekran hatası veriyordu. Sürekli onarıma giriyordu ama bir çözüm olmamıştı. Kendim sistem geri yüklemeyi denedim, olmadı. Onarım denedim. Yaklaşık yarım saat bekledim ama o da çözüm olmadı. Bilgisayarı kapatıp uyudum. Bugün kalktığımda ise bilgisayar açıldı.
Sistem özellikleri şu şekilde:

AMD Radeon R5 M.230.
Intel i5 4210U.
DDR3 8 GB RAM.
5400 RPM HDD.
Windows 8.1.

Tekrar resim dosyalarından birini açtım ve yine mavi ekran hatası verdi. Bilgisayar tekrardan açılmıyor, sürekli mavi ekran hatası verip resleniyor.

Son düzenleme:
Dediğim gibi OCCT ile test uygulayabilirsiniz. Ya da harici ekran kartınızı direkt olarak devre dışı bırakın ve Intel HD Graphics ile yolunuza devam edin. Bu arada daha önce hiç rebailling işlemi gördü mü harici grafik biriminiz?

Dediğim gibi OCCT ile test uygulayabilirsiniz. Ya da harici ekran kartınızı direkt olarak devre dışı bırakın ve Intel HD Graphics ile yolunuza devam edin. Bu arada daha önce hiç rebailling işlemi gördü mü harici grafik biriminiz?
Hayır, hiçbir işlem görmedi. Normal şekilde çalışırken, belli başlı oyunları rahatlıkla oynatırken sadece bir resim dosyasına tıkladığım için böyle bir sorun yaşamam açıkçası saçma geldi. Temiz kurulum yapmanın faydası olur mu?

Dilerseniz deneyin fakat işe yaramayacağını düşünüyorum. Dump dosyasının çıktısını da paylaştım ve siz de gördünüz. En iyisi ekran kartını devre dışı bırakın ve öyle kullanın.

Bu sorunu bir bilgisayarcı çözebilir mi?

Bilgiliyse ve eli tutuyorsa rebailling yapılınca çözülebilir. Tabii tehlikeli bir işlemdir kendisi. Size tavsiyem işini gerçekten bilen birine götürüp harici grafik biriminin arızalı olduğunu söylemeniz.

Bu arada lütfen bilgisayar tamirden geldikten sonra sorunu nasıl çözdüğünüzü belirtin. Bu arada dilerseniz format deneyebilirsiniz içinize sinecekse. :)

Birde şunu deneyin. Regediti açıp bu lokasyona gelin.
\\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management
Burada ProtectNonPagedPool değeri varsa ona sağ tıklayıp değerini 1 yapınız. Yoksa oluşturup 1 yapın.
Bu Driver Corrupted Expool hatasını düzeltebilir.
Diğer hatalar için ekran kartına downclock yapmayı deneyin.

Bilgiliyse ve eli tutuyorsa rebailling yapılınca çözülebilir. Tabii tehlikeli bir işlemdir kendisi. Size tavsiyem işini gerçekten bilen birine götürüp harici grafik biriminin arızalı olduğunu söylemeniz.

Bu arada lütfen bilgisayar tamirden geldikten sonra sorunu nasıl çözdüğünüzü belirtin. Bu arada dilerseniz format deneyebilirsiniz içinize sinecekse. :)
Bu arada ekran kartı sürücüsünün en eski versiyonunu indirip kurdum. Ardından 3D test başlattım, aniden tekrar mavi ekran verdi. Birkaç kere res oldu, şu an bilgisayar açıldı. Ekran kartını da görüyor.

Bu arada ekran kartı sürücüsünün en eski versiyonunu indirip kurdum. Ardından 3D test başlattım, aniden tekrar mavi ekran verdi. Birkaç kere resetlendi. Şu an bilgisayar açıldı. Ekran kartını da görüyor.

3D testinde mavi ekran ile karşılaşmanız benim tezimi gittikçe güçlendiriyor. Yine de harici grafik biriminizi devre dışı bırakmayı denemenizi tavsiye ederim.

Yeni dump oluştukça paylaşabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı