Çözüldü Threadripper 2290WX High Sierra "end randomseed" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emin.Zade

Decapat
Sistem özelliklerim:
Threadripper 2290WX
GTX 960 2 GB
Gigabyte X399 Aorus Xtreme
2x8 GB Corsair Vengeance LXP 3000 MHz RAM
İndirdigim imaj: macOS High Sierra 10.13.6 AMD & Intel Güncel Kurulum İmajı - Technopat Sosyal (8 Mart ve 8 şubat ikisini de denedim).
Sorun: End randomseed+++++.
Forumda yazılan tüm konulara baktım ve hepsini teker teker yaptım, ama bir sonuç elde edemedim. Bu konudaki çözümü de denedim olmadı. USB portları degiştim.
BIOS ayarlarından eminim, OsxAptioFixDrv ve AptioMemoryFix'lerin tüm farklı sürümleriyle denedim olmadı. Clover Configuratorla SMBIOS inject RAM kısmına elle bilgileri doldurdum yine olmadı, SLIDE=0 yapınca loading kernel cache (0x9) hata veriyor.
Yardım ederseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu şekilde dene,
USB / Efı / Clover içinde sadece kullandığın config dosyası olsun ve ismi config olsun. Diğerlerini sil.
Paylaştığın config dosyasında SMBIOS > RAM değerlerini girdiğin bölümde Slot değerlerini 0 ve 2 olarak gir. Channels ve Slot Count değerini sil. Aynı hata olursa Channels kısmını dual olarak gir ve tekrar dene.

Şu şekilde dene,
USB / Efı / Clover içinde sadece kullandığın config dosyası olsun ve ismi config olsun. Diğerlerini sil.
Paylaştığın config dosyasında SMBIOS > RAM değerlerini girdiğin bölümde Slot değerlerini 0 ve 2 olarak gir. Channels ve Slot Count değerini sil. Aynı hata olursa Channels kısmını dual olarak gir ve tekrar dene.
Hocam bunu da denedim,maalesef olmuyor. Randomseed+++++'dan 5 10 saniye sonra kernel trap geliyor otomatik.
20200331_161629.jpg

İlerleme var. Sistem HDMI mı? Boot with injected kexts ile dene. Nasıl yapılacağını bilmiyorsan Clover ekranında boşluk tuşuna basarsan bu seçenek gelir.
Sistem HDMI ama DVI'i HDMI dönüştürücü ile TV'ye bağlıyorum. PC'den out DVI, TV'ye input HDMI.
Injected kexts ile de denedim. Sonuç yok.
Bir konuda gordugum bazi kext`leri silip de denedim. Sonuç yok. Ayırdığınız zaman için teşekkür ederim.

Dönüştürücü olmadan direkt HDMI ile dene. USB / Efı / Clover içindeki config dosyanı masaüstüne yedekledikten sonra sil.
ZIP içindeki config dosyasını USB / Efı / Clover içine atıp dene. End... hatası alırsan RAM değerlerini dediğim şekilde dene.

Dönüştürücü olmadan direkt HDMI ile dene. USB / Efı / Clover içindeki config dosyanı masaüstüne yedekledikten sonra sil.
ZIP içindeki config dosyasını USB / Efı / Clover içine atıp dene. End... hatası alırsan RAM değerlerini dediğim şekilde dene.
Hocam bunu da denedim. Bir faydası yok. Galiba pes etme noktasına geliyorum. Bundan önce Mojave indirirken bir şekilde halletmiştim. ama GPU desteklemediği için High sierra kurmam lazım. Başka çözüm olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı