ThrottleStop'ta maksimum dereceyi düşürmek bilgisayarıma zarar verir mi?

e.n.e.s

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
5
Dizüstü bilgisayarımda oyun oynarken kastığı için ThrottleStop'u indirdim kasmaması içinde prochot u 75 derece yaptım normalde 95. bir de Turbo ratio limitsten normalde 3.4 GHz'de çalışan işlemciyi en fazla 2.3 GHz yaptım. Böyle yapınca oyunlar kasmıyor. Bilgisayarıma zarar verir mi yaptığım şeyler?

Ekran görüntüsü 2020-10-30 140710.jpg

Ekran görüntüsü 2020-10-30 140745.jpg

Ekran görüntüsü 2020-10-30 140839.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sen kendini frenleme ve çıkabildiği maksimum frekans ayarını değiştirmişsiniz. Bu genel olarak performansta ve sıcaklık değerlerinde azalmaya sebep olur. Bunun dışında bir etkisi yok.

Dostum sen kendini frenleme ve çıkabildiği maksimum frekans ayarını değiştirmişsiniz. Bu genel olarak performansta ve sıcaklık değerlerinde azalmaya sebep olur. Bunun dışında bir etkisi yok.
Ayarları normale getirdiğimde de çok fazla kasıyor.Mesela 60 fps GTA 5 oynuyorsam bir anda 1-2 dk 15 fps e düşüyor ve sonra eski haline geri dönüp tekrar aynı şey oluyor.Böyle de oyun oynanmaz hale geliyor.

@e.n.e.s Onu engellemek için kendini frenleme ısınını arttırmanız gerek. (Ayriteyen Turbo frekansı da) Yani işlemci kendini frenlemezse başta ne alıyorsanız sonda da onu alırsınız. (Tabi işlemci yüksek ısıda uzun süre kalınca zarar görür orası ayır. Her halükarda iyi soğutulması gerek.)

@e.n.e.s Onu engellemek için kendini frenleme ısınını arttırmanız gerek. (Ayriteyen Turbo frekansı da) Yani işlemci kendini frenlemezse başta ne alıyorsanız sonda da onu alırsınız. (Tabi işlemci yüksek ısıda uzun süre kalınca zarar görür orası ayır. Her halükarda iyi soğutulması gerek.)
100 derece yaptım onu ama yine birşey değişmedi.Termal macunu değiştirsem bu sorunlar gider mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı