Thunderbolt 3 Girişi Olmayan Laptop'a eGPU Bağlamak

Çok teşekkür ederim bilgi için, peki ya NVMe girişine bahsedilen şekilde aparat ile bağlamaktan başka seçenekler var mı veya da NVMe bağlantısı Thunderbolt 3 girişine kıyasla ne kadar performans verir ?
En fazla performansı Thunderbolt verir. NVMe ise tahminimce en fazla %5-10 daha düşük performans verir. Wi-Fi kartını sökmek ise en az performans veren yöntem olacaktır. Ayrıca bazı laptoplarda harici monitör kullanmak şart. Laptop ekranını kullanabilsen bile harici monitöre kıyasla performans kaybı olur.

En fazla performansı Thunderbolt verir. NVMe ise tahminimce en fazla %5-10 daha düşük performans verir. Wi-Fi kartını sökmek ise en az performans veren yöntem olacaktır. Ayrıca bazı laptoplarda harici monitör kullanmak şart. Laptop ekranını kullanabilsen bile harici monitöre kıyasla performans kaybı olur.
O bahsettiğiniz harici monitör olayını okudum internette ama neden öyle bişe var anlam veremedim pek ama olsun zaten harici monitör ile kullanılcak. Hocam peki ya NVMe portumda Windows kurulu 128gb ssd takılı onu çıkarırsam nasıl windowsu aktarıcam ve NVMe portunu SSD olarak kullanamıcam sanırım öyle mi?

O bahsettiğiniz harici monitör olayını okudum internette ama neden öyle bişe var anlam veremedim pek ama olsun zaten harici monitör ile kullanılcak.
Eğer harici monitör kullanmazsan zaten dar olan veri yolunun bir kısmı da görüntüyü aktarmak için kullanılır da ondan🙂 Bu da doğal olarak performansı düşürür.
Hocam peki ya NVMe portumda Windows kurulu 128gb ssd takılı onu çıkarırsam nasıl windowsu aktarıcam
HDD'n varsa Technopat'ın rehberiyle Windows kurabilirsin.
NVMe portunu SSD olarak kullanamıcam sanırım öyle mi?
Başka portun yoksa maalesef.

Ayrıca belirteyim: eGPU resmi olarak desteklenmediğinden dolayı hatalar alman çok normal. Sabır ve araştırmayla bu hataları çözmen gerekecektir büyük ihtimalle.

Son düzenleme:
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler kısacası kendime çıkardığım sonuç masraf etmemek yeni kasalı bilgisayar toplamak :)), Son olarak sanırım bir MacBook sahibi olanlar için mantıklı bu eGPU olayı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı