THY Pilot Arıyor!

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
25'er adet B787-9 ve A350-900 siparişi veren THY, bu uçakları uçuracak pilot adaylarını arıyor! Buraya tıklayarak ilan sayfasına ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları 2019 yılında 6 adet B787-9, 12 adet B737-8 MAX, 5 adet B737-9 MAX ve 18 adet Airbus A321Neo teslim alacak.

Boeing, THY'nin 25 adedi kesin 5 adedi opsiyon olan B787-9 satın alımını şu şekilde duyurmuştu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
100 milyara kadar çıktığını duymuştum maaşların. Hani talip varsa, söyleyeyim dedim. Pilot açığı çok. Yurt dışından da bulamıyorlar, sıkıntı baya.

Pilot olmak isteyenler veya Pilot olmuş olanlar hangi üniversiteye gidiyorlar ?

Pilot olmak isteyenler veya piilot olmuş olanlar hangi üniversiteye gidiyorlar ?
Sıfırdan olmak istiyorsan pilotaj bölümü olan üniversitelere gideceksin. Ankara Türk Hava Kurumu Üniversitesi gibi. Özel kursları vb. de var bunların.

Sonradan olmak isteyenlere THY'nin kursu var. Ancak lisans mezunu olmak gerekir ve İngilizceyi belli seviyede bilmek gerekiyor.

Ülkemizdeki döviz durumu yüzünden çoğu aday ya başlayamadı ya da ara vermek zorunda kaldı eğitimine. Bu da sektörü şu an canlı tutuyor. Yani ihtiyaç çok arttı. Çoğu mülakat koşulu bile yumuşatıldı.
Pilot olmak isteyenler veya Pilot olmuş olanlar hangi üniversiteye gidiyorlar ?
Üniversitelerin ilgili bölümünü kazanmaları gerekiyor veya kendileri akademiye başvurup eğitim alıyorlar.
hukuk fakültesini düşündüğünden bu meslekler artık rağbet görmüyor.
Rağbet görmüyor değil de herkesin altına girebileceği bir yük değil. Hem maddi hem manevi olarak. Hem maddi olarak hem psikolojik olarak çok etkileniyorsunuz. Hem eğitim olarak hem iş hayatı olarak.
Yurt dışından da bulamıyorlar, sıkıntı baya.
THY, pilot maaşlarını Euro yerine TL üzerinden vermeye başlayınca uyanık yabancılar anında kaçtı:) 3K-4K Euro olan maaşları malum krizden sonra bir anda 1,5K Euro civarlarına inince malum:)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı