TikTok hakkında düşünceleriniz neler, yasaklanmalı mı?

Tiktok 'u eleştirenlerin yüzde 90'ı günde en az 3 saat izliyor. Hiç anlamıyorum. Herkes kötülüyor ama kim kullanıyor bu uygulamayı...
Saatlerce izle, sonra Tik Tok kötü. İyiymiş.
Internet dediğiniz şey özgürlük ile ifade edilen bir durum. Bazı hassas konular harici herşeyin yaşamaya hakkı var. O hassas konularida zaten platform sahipleri yasal yaptirimlardan kacmak icin denetler.

Gercekten cok sacma ve mantiksiz seyler yapiyorlar. Hic sevmiyorum. Ama bu insanlarin ne ile ugrastiklarina, ne izlediklerine karismak oluyor ki bu da özgürlüğü kısitlayan bir hamle. Ben istersem oturur çamaşır makinesinin dönüşünü izlerim; istersem anlamsiz hareketler yapan tiktok fenomenlerini. :) Umarim derdimi anlatabilmisimdir.
Tabi👍. Güzel yorumunuz için teşekkürler. Sizi anlıyorum. Ama asıl sorun Tik Tok un uygun olmayan içerikler içermesi. İnan bana insanları çok kötü etkiliyor. Kendi düşüncem 😊
Ulan size hâlâ şunu anlatamıyorum. Arabistan geçen uzaya çıktı! Sen arabistana böyle hakaret edemezsin! Anla artık Türkiyeyi kıyasladığın ülke Türkiyeden daha gelişmiş. Git Afrika ülkeleriyle kıyasla.
Arkadaşlar ülkeleri küçümsemeyin. Unutmayın noktada küçük ama cümleyi bitiriyor 🙂

Saatlerce izle, sonra Tik Tok kötü. İyiymiş.

Tabi👍. Güzel yorumunuz için teşekkürler. Sizi anlıyorum. Ama asıl sorun Tik Tok un uygun olmayan içerikler içermesi. İnan bana insanları çok kötü etkiliyor. Kendi düşüncem 😊
Uygun olmayandan kastınız nedir bilemem ama sorun şu; kime göre uygun değil? Kim belirleyecek bu kurali? Belirleyecek kisi sonradan daha farkli seylerde yapacak mi? Pencere küçük gibi görünüyor ama aslinda büyük bir açıklık var ortada. Yasaklanmasa ama keşke tiktok sunucuları yansa; çöp olsa. :) Buna okeyim. Ama birisi bir kontrol mekanizmasini tutmaya baslayinca isin sonu gelmez.

Bi' noktada doğru, ama nasıl yapacaksın? Tiktok kullanan gençlerin beyinleri karşıdan verilen öğütleri dinleyip yorumlayabilecek düzeyde mi sence? Ben sanmıyorum. Ailelerini bilinçlendirmek güzel, ama bu mecradan sanıyorum para kazananlar var. Eminim bir çoğunun ailesi dahi destek çıkıyordur para kazandıkları için. Yani kısaca bilinçlendirmek evet doğru hatta olması gereken, ama Türkiye şartlarında mümkün olduğunu sanmıyorum. En fazla lafta kalır.
Bu işe dur diyecek, yok mudur bir delikanlı
Uygun olmayandan kastınız nedir bilemem ama sorun şu; kime göre uygun değil? Kim belirleyecek bu kurali? Belirleyecek kisi sonradan daha farkli seylerde yapacak mi? Pencere küçük gibi görünüyor ama aslinda büyük bir açıklık var ortada. Yasaklanmasa ama keşke tiktok sunucuları yansa; çöp olsa. :) Buna okeyim. Ama birisi bir kontrol mekanizmasini tutmaya baslayinca isin sonu gelmez.
Çok zor bir dönemdeyiz. İyi şeyler perde arkasından kötü gibi gösterilmeye çalışılıyor. Kim bu işe el atacak, sorun da bu ya; kimseye de güvenilmiyor.

Arkadaslar, sayin arkadaslar. Tiktok insanlari aptal yapmadi. Sadece aptal olanlari gun yuzune cikardi. Birakin aptallar kendi kafalarina gore eglensin. Tiktokun tek sorunu çocuklar tarafindan kullanilmasi. Kucuk Yasin'da ki hiçbir çocuk ne aptal ne de akilli olmadigi için insanlari ornek aliyor ve tiktoktan kimseyi ornek almamali. Ama tiktoka girmeleri analari babalari sayesinde oluyor. Yani suc %100 olarak tiktokun degil. Gecen bir haber gordum. Tiktokta soda kapagini kalemle acma challenge diye bir şey varmis. 8 Yasinda ki el kadar çocuk bunu izlemis ve bir gozunu kaybetmis. Annesi de tiktok yasaklansin diyor. Sen ilk once adam akilli annelik yap. Cocugunun eline bu yasta telefon verme de, tiktokun yasaklanip yasaklanmayacagina oyle karar verelim.

Arkadaslar, sayin arkadaslar. Tiktok insanlari aptal yapmadi. Sadece aptal olanlari gun yuzune cikardi. Birakin aptallar kendi kafalarina gore eglensin. Tiktokun tek sorunu çocuklar tarafindan kullanilmasi. Kucuk Yasin'da ki hiçbir çocuk ne aptal ne de akilli olmadigi için insanlari ornek aliyor ve tiktoktan kimseyi ornek almamali. Ama tiktoka girmeleri analari babalari sayesinde oluyor. Yani suc %100 olarak tiktokun degil. Gecen bir haber gordum. Tiktokta soda kapagini kalemle acma challenge diye bir şey varmis. 8 Yasinda ki el kadar çocuk bunu izlemis ve bir gozunu kaybetmis. Annesi de tiktok yasaklansin diyor. Sen ilk once adam akilli annelik yap. Cocugunun eline bu yasta telefon verme de, tiktokun yasaklanip yasaklanmayacagina oyle karar verelim.
Bence bu Tik Tok ta ki gençler düzeltilmeli. Çocuklarının çocukları da onları örnek alacak, öyle değil mi?

TikTok ile ilgili fikirlerimi paylaşmak istedim. Linç vermeyin, acaba benim gibi düşünen var mı merak ediyorum. 😊

Uzun zaman önce tik tok diye bir sosyal medya çıkmış. İndireyim de ne var ne yok bakayım dedim, bakmaz olaydım. Evet güzel videolar var, eğlenceli de... Ama benim düşüncem; güzel ülkemizin gençlerini olumsuz etkiliyor. Her türlü yaştan genç erkek ve kızlar absürt videolar çekiyorlar. Bu normal bir şey olabilir, eğlence hakkımızdır. Sorun şu; ne kadar ahlak yoksunu insan varsa hepsi orada. Özellikle erkekler ünlü olsun olmasın, kızlarla olan saçma videolar paylaşıyorlar. Daha beteri var. İnanabiliyor musunuz? Genç kızlar; özür dilerim yarı çıplak şekilde videolar paylaşıyorlar. Sonra ülkede özgürlük var sen karışamazsın oluyor. Sanki karışan var. Tik tok'ta bu videoları bütün dünyanın gözü önünde utanmadan yayınlıyorlar. 'Sonra yeni nesil neden bu kadar sapık?' Oluyor. Ailesinde edep, haya, ahlak, erdem vs. eğitim almamış. Yazık değil mi ya 😣 bir zamanlar biz masum çocuklardık. Neden böyle oldu ki? Ben küfür etmeyen, sapık şeyler konuşmayan, dürüst eski dostlarımı geri istiyorum. Her şeyimizi aldılar; fikirlerimizi, hayallerimizi, masumiyetimizi, gençliğimizi...

Eskiden internet kafede saatlerce oyun oynadığımız arkadaşlar vardı. Şapşalca konuşurduk, o kadar eğlenirdik ki zamanın nasıl geçtiğini anlamazdık. Şimdi, TikTok'muş, Instagram'miş. Siz ne düşünüyorsunuz, bu fikirlerimde yalnız mıyım?
Kesinlikle kaldırılmaması gerek, bu platformu rezil bir platform haline getiren bir tarafta var fakat şuan orada belirli bir kitleye ulaşabilmiş kaliteli işler yapan bir tarafta var, belki orada ekmeğini kazanıyor o arkadaş ülkemizdeki İQ seviyesi düşük insanlar yüzünden orada kaliteli işler yapan insanların ekmeğine veya hobisine karışmak bizim haddimize değildir.

Konu açılalı çok olmuş ancak TikTok'un kaldırılmasını isteyen arkadaşların tek sebebi oradaki kişilerin saçma hareketleriyse özgürlük denen şeyi tekrardan düşünmelerini ve dediği şeyleri sorgulamalarını tavsiye ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı