Tilgin modemden kurtulmanın yolu...

Ttnet'in fiber internet kullanıcıları için tilgin modem kullanmasını beğeniyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    40

oktay811

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Ben 5-6 gün önce ttnet fiber bağlattım. Teknik servis tilgin modemden başka modem kıllanamazsın dedi, bende bu konuyu araştırdım sonunda ttnet bana şöyle bir seçenek sundu:

Alacağım wan girişli cihazı tilginin arkasındaki d çıkışından kablo ile bağlayıp müşteri hizmetlerinden tilgin modemi "bridge" moda aldırtabilirmişim, yeni modemde kullanıcı adı ve şifremi girdikten sonra(@ttnet ile biten) tilgin modem ile bi alakam kalmıyacağını söylediler. Ben henüz denemedim ama bu yöntem tilgin modemi kullanmaktan daha iyi gibi görünüyor. Bende bu yöntemi paylaşmak istedim...:LOL:

Konu doğru, Tılgın bir modem değil router'dir. TTNET'e Tılgın router'i bridge mode için ayarlamalarını belirttiğinizde uzaktan bu işlemi yapabilmekteler.
D portuna kendi router cihazınızı bağlayıp içerisinde gerekli yapılandırmayı sağladığınızda kendi router cihazınız üzerinden internete erişebilirsiniz.
Tılgın router tamami ile devreden çıkmaz sadece arada sizin router cihazınız için ttnet üzerinden gelen hattı köprüler. Tılgın router bridge moda alındığında cihaza ait özellikler çalışmaz örnek : Wi-fi

Tılgın modem değil (router), bu cihaz TTNET için özel olarak hazırlanmıştır ve TTNET ten otomatik olarak bağlantı bilgilerini alır kendini yapılandırır ve 9-10 adet olan menüleri bir anda kısıtlanarak 4-5 adet menüye düşer bundan sonrada siz o cihaz içerisinde özgürce istediğiniz işlemleri gerçekleştiremezsiniz. Belirli bir kaç işlem yapabilirsiniz.
Bu yüzden kendi router cihazınızı kullanmak en mantıklısıdır.

Tam anlamıyla değiştirmek denilmez tılgın router in arka tarafına kendi router cihazınızı bağlayabilirsiniz.

Şehir dışında olduğum için geç cevap verebiliyorum. Hızını neyse o olur değişmez. Direkt olarak bağlanamazsınız. İllaki Router cihazının ön tarafında Tılgın Router'a gereksiniminiz var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı