Tinnitus tedavisi var mıdır?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Küçüklüğümden bu yana tinnitus sorunum var. Bunun farkına varmadan önce de sessizliği o çınlama sanırdım ama olayın farkına vardığımdan beridir zaman zaman rahatsızlık veriyor. Küçükken herhangi bir yüksek sese falan maruz kalmadım. Bunun tedavisi var mıdır? Nasıl düzelir bu?

Öncelikle geçmiş olsun. Tinnitus hala sebebi bilinmeyen ve buna bağlı tedavisi de olmayan bir semptom. Bunun yanında NOTCH terapi, tinnitus retraining gibi terapi çeşitleri var fakat işe yararlığı hala tartışılıyor. Eğer doktora gitmediysen mutlaka bir gidip görünmeni tavsiye ederim.

Öncelikle geçmiş olsun. Tinnitus hala sebebi bilinmeyen ve buna bağlı tedavisi de olmayan bir semptom. Bunun yanında NOTCH terapi, tinnitus retraining gibi terapi çeşitleri var fakat işe yararlığı hala tartışılıyor. Eğer doktora gitmediysen mutlaka bir gidip görünmeni tavsiye ederim.
Tatilde gitmeyi düşünüyorum. Cidden arkadaşlarıma soruyorum sizde de var mı diye hiç birinde de yok. Saf sessizliği inanın hiç bilmiyorum.

Mesajınızdan sonra gidip araştırdım. Gündelik yaşamda hiç fark etmiyorum ama geceleri sessizlikte uyurken hafif bir çınlama sesi gibi bir şeyle uyuyorum. Çok nadiren rahatsız ediyor fakat kulağıma yastık kapatarak yatma alışkanlığım var. Çınlama gibi değil de sanki dipses gibi bir şey. Tinnitus böyle bir şey mi?

Biz bu cihazı Türkiye'ye getirecektik ve hala getiremedik. (Medikalciyim.)
Bunun için bir cihaz var. Dilinize ve kulağınıza elektrik gönderiyordu yanlış hatırlamıyorsam. İçinde Samsung'un parçaları bulunuyordu hatta. Ürünün ismini bulursam size yazarım. Yurtdışından getirebilirsiniz.

Mesajınızdan sonra gidip araştırdım. Gündelik yaşamda hiç fark etmiyorum ama geceleri sessizlikte uyurken hafif bir çınlama sesi gibi bir şeyle uyuyorum. Çok nadiren rahatsız ediyor fakat kulağıma yastık kapatarak yatma alışkanlığım var. Çınlama gibi değil de sanki dipses gibi bir şey. Tinnitus böyle bir şey mi?
Sanırım öyle. Tam emin değilim. Ama şöyle ki tekdüze bir tonda ince bir sese sahip ve hiçbir şekilde durmuyor. O sesi duymamak için çoğunlukla kulaklıkla uyuyorum. Kulaklıkla uyumazsam kafaya takmamak için kendimi zorluyorum. Özellikle bu olayı öğrendikten sonra bir tık sorun olmaya başladı. Saf sessizlik nasıl bir.şey bilmiyormuşum. Tedavisi olsa da keşke her hastanede birkaç ayda tedavi edilebilir bie şey olsa. :(
Biz bu cihazı Türkiye'ye getirecektik ve hala getiremedik. (Medikalciyim.)
Bunun için bir cihaz var. Dilinize ve kulağınıza elektrik gönderiyordu yanlış hatırlamıyorsam. İçinde Samsung'un parçaları bulunuyordu hatta. Ürünün ismini bulursam size yazarım. Yurtdışından getirebilirsiniz.
Yaygın bir şey olsa güzel olurdu. Kafayı yemek istemiyorum bu halt yüzünden.

Ben kafaya takmıyordum aşırı rahatsız etmiyordu beni. Umarım bundan sonra da takmam. Umarım sizin de rahatsızlığınız azalır ve kafaya takmazsınız.

Yurtdışında yaygın dediğim cihaz. Türkiye'de pazarı yok şuanlık. Ben bulursam atayım yine de bakarsın.
Teşekkürler hocam. Umarım bu ülkemizde de yaygınlaşır bir gün. Peki bu alet tamamen geçiriyor mu çınlamayı?

Ben kafaya takmıyordum aşırı rahatsız etmiyordu beni. Umarım bundan sonra da takmam. Umarım sizin de rahatsızlığınız azalır ve kafaya takmazsınız.
Normalde takmıyordum ancak bu hastalığın farkına vardığımda işin rengi değişti biraz.

Teşekkürler hocam. Umarım bu ülkemizde de yaygınlaşır bir gün. Peki bu alet tamamen geçiriyor mu çınlamayı?
Araştırmam gerekiyor. Bir kere kullanıp geçirmiyor diye hatırlıyorum maalesef. Konuya da pek hakim değilim fakat bu cihazın muhabbeti uzun bir süre dönmüştü ofiste. Sanırım kullandığın süre boyunca veya kullandıktan sonra belirli bir süre için geçiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı