Tip 7 erişim kabini ne zaman aktif olur?

EkmekArasiHDD

Hectopat
Makaleler
1
Aylardır uğraşa uğraşa sonunda yeni saha dolabı getirildi yerine de yerleştirildi. Bu sabah gelip dolabı kondurmuşlar. Öğlene doğru da elektrik hattını çektiler. Dolap ne zamana aktif olur? Hatları ne zaman yeni dolaba geçirirler? Aşağıya yeni dolabın fotoğraflarını atıyorum. Altında sarı bir kablo var ama fiber kablo mu emin değilim hiç. Bir de alabileceğim maksimum hız kaç Mbps'e çıkar? Şu anda maksimum 11 alabiliyoruz.

20210412_124039.jpg

20210412_124047.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Ulunay

Kilopat
Makaleler
6
Sarı kablo topraklama kablosu.

Ortalama 3 ay diyelim. Bölgenizde bulunan ekiplerin durumuna göre süre azalabilir veya uzayabilir.

Alacağınız hız, dolap ile olan uzaklığınıza göre değişir. 100Mbps için <150 metre olası şart...

KS
EkmekArasiHDD

EkmekArasiHDD

Hectopat
Makaleler
1

Ortalama 3 ay diyelim. Bölgenizde bulunan ekiplerin durumuna göre süre azalabilir veya uzayabilir.

Alacağınız hız, dolap ile olan uzaklığınıza göre değişir. 100Mbps için <150 metre olası şart...
700 metre var yok arada. muhtemelen 75-85 arası değişir.

Şubat ayında dayanamayıp müşteri hizmetlerine biraz ağladım. Adam "biz altyapı işlerinde burdan müdahale edemiyoruz" gibi bir şeyler söyledi ancak acımış olacak ki müşteri numaramı alıp talebimi altyapı ekibine iletmiş. Bu olaydan 2 hafta sonra ekipler gelip ölçümler yapmışlar. 2 ay geçtikten sonra bu sabah gelip dolabı konumlandırmışlar. Öğlene doğru da bir kamyon geldi 4-5 kişi dolabın etrafında biraz pervane oldu. Elektrik direğine tırmanıp elektrik hattı çektiler. Tahmin ediyorum ki DSLAM cihazlarını henüz yerleştirmemişler çünkü altta attığım fotoğraftaki gibiydi durum. Şu an heyecanla bekliyoruz bakalım akıbeti ne olacak bu işin.

Yukarı