Tip-7 saha dolabı ne zaman aktif olur?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhaba Technopat halkı. Biliyorum, bu konular yüzünden başınızı çok ağrıtmış olabilirim ancak sorum başlıkta da olduğu gibi. Tip-7 dolap koyulmuştu 4 hafta önce. Dün de geldiler yolu deştiler dolabın altından telefon rögarına kadar 3 tane yan yana kalın borular çekildi. Boruların üstüne de etiket yapıştırıyorlardı "Fiber optik haberleşme kablosu" yazılı. Bu işi bitirdikten hemen (maksimum 5 dakika) sonra TEDAŞ ekibi gelip dolabın topraklamasını ve elektrik bağlantısını yaptılar elektrikleri keserek. Anladığım kadarıyla şu anda geriye kalmış tek adım, dolaba kadar fiber kablo çekecekler. Bu ne zaman olur? Santralden fiber kablo çekmek ne kadar sürer? Dolap ile santral arasında 1 km mesafe var. Benim de dolapla aramda 450 metre civarı mesafe var. Ne kadar hız alırım ayrıca? Bunu sorma sebebim burada tip-7 olup da 13 Mbps civarı alan insanların konularını gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Bulunduğunuz bölgedeki bir Telekom çalışanı değilse buna cevap veremez.
  • Hız konusu da bağlantı yapıldıktan sonra belli olur. Sizin hangi dolaba gideceğinizi yine kimse bilemez. Daha uzak veya yakın bir dolaba da taşınma durumunuz olabilir. Fiber bağlantıda genelde 75 rahat görülüyor.

Merhaba Technopat halkı. Biliyorum, bu konular yüzünden başınızı çok ağrıtmış olabilirim ancak sorum başlıkta da olduğu gibi. Tip-7 dolap koyulmuştu 4 hafta önce. Dün de geldiler yolu deştiler dolabın altından telefon rögarına kadar 3 tane yan yana kalın borular çekildi. Boruların üstüne de etiket yapıştırıyorlardı "fiber optik haberleşme kablosu" yazılı. Bu işi bitirdikten hemen (maksimum 5 dakika) sonra tedaş ekibi gelip dolabın topraklamasını ve elektrik bağlantısını yaptılar elektrikleri keserek. Anladığım kadarıyla şu anda geriye kalmış tek adım, dolaba kadar fiber kablo çekecekler. Bu ne zaman olur? Santralden fiber kablo çekmek ne kadar sürer? Dolap ile santral arasında 1 km mesafe var. Benim de dolapla aramda 450 metre civarı mesafe var. Ne kadar hız alırım ayrıca? Bunu sorma sebebim burada tip-7 olup da 13 Mbps civarı alan insanların konularını gördüm.

Saha dolabından sizin evinize gelen kablolarda sorun yoksa 100 Mbps alırsın gibime geliyor ama bu devirde VDSL getirmeleri saçma olmuş genelde FTTH diber getiriyorlar bize yaptıkları gibi.

Saha dolabından sizin evinize gelen kablolarda sorun yoksa 100 Mbps alırsın gibime geliyor ama bu devirde VDSL getirmeleri saçma olmuş genelde FTTH diber getiriyorlar bize yaptıkları gibi.
Benim bölgede her yerde müstakil evler var ve evlerin mesafeleri hiç birbirine yakın değil yani eve kadar fiber getiremezler. Ancak dolabın dibindeki evlere gelir FTTH.
  • Bulunduğunuz bölgedeki bir Telekom çalışanı değilse buna cevap veremez.
  • Hız konusu da bağlantı yapıldıktan sonra belli olur. Sizin hangi dolaba gideceğinizi yine kimse bilemez. Daha uzak veya yakın bir dolaba da taşınma durumunuz olabilir. Fiber bağlantıda genelde 75 rahat görülüyor.
Bizim sistemimiz sokağa kadar fiber sistemi olacak. Fiber kablo dolaba kadar getirilecek ve devamında bakır kablolar ile dağıtılacak.
Ayrıca sorun olduğunu sanmıyorum. Modemin kararlılık ayarı şu an maksimumda ve alabileceğim hız 21 Mbps'e kadar çıkabiliyor yani şunu anlayabilirim ki hattımda sorun yok. Gayet kararlı ve stabil bağlantı kurabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı