Tıp fakültesi için 14 inç laptop tavsiyesi

Bahsedilen laptop ince ve hafif mi peki hocam?
Evet cihaz gayet hafif ve kompakt bir tasarıma sahip. Alüminyum alaşımlar kullanılmış, birçok yerde parmak izi tutmuyor ve klavyesi gerçekten hoşuma gitmişti. Parayı çıkarırsanız bence gayet iyi bir tercih sebebi olabilir, 16Gb Ram ile geliyor ayrıca, önceki mesajlarda 8 yeter mi diye sormuşsunuz. 8 de yeter fakat bunda 16 da mevcut.

Bilgisayar düzgün kullandıldığında bir problem çıkacağını düşünmüyorum.
Işık sızmasının ne olduğunu biliyor musunuz? Kullanımla bir alakası yok çünkü.

Gereksiz ağırlıktan kaçınmak daha mantıklı değil mi? İçindeki ekran kartı küçük fakat düşünün o ekran kartının olmadığı, işlemcinin katlarca daha iyi olduğu bir bilgisayarı?
Zephyrus 1.6kg bir cihaz, atılan çoğu cihazla yarışır. 13inç macbook 1.3kg kıyası burdan yapabilirsiniz, cihaz gayet taşınabilir bir model. Evet bir m1 işlemci olmasa da gayet güçlü bir işlemci içindeki. Arkadaşa illa bunu al demiyorum fakat yukarıda bu cihazın kesinlikle olmayacağının söylenmesi yanlış olmuş ben zamanında kullandım ve bu işler için kesinlikle tavsiye de ederim.

Zephyrus 1.6kg bir cihaz, atılan çoğu cihazla yarışır. 13inç macbook 1.3kg kıyası burdan yapabilirsiniz, cihaz gayet taşınabilir bir model. Evet bir m1 işlemci olmasa da gayet güçlü bir işlemci içindeki. Arkadaşa illa bunu al demiyorum fakat yukarıda bu cihazın kesinlikle olmayacağının söylenmesi yanlış olmuş ben zamanında kullandım ve bu işler için kesinlikle tavsiye de ederim.
Hocam mevzu o değil de arkadaşın dediğine göre içindeki 1650 boşu boşuna olacak. Hiç oyun oynamayacağını söylediği için Ultrabook çok daha mantıklı olur ki Zephyrus rakipsiz bir cihaz çünkü alanında tek sayılır.

Türkiye'ye gelen cihazların %95'inde ışık sızması bulunuyor. Bazıları fark etmiyor veya umursamıyor ancak siyah ekranda kabak gibi çıkıyor ortaya. Bazı kullanıcılar Huawei TR ile bu durumdan dolayı tabiri caizse savaş içerisindeler ki kendileri çok müşteri dostu değiller. Ayrıca biraz gezinirseniz Online mağazalarda Matebook'larda olumsuz yorum yok ki muhtemelen yorum siliyorlar. Aynı şekilde youtube kısmında da büyük kanalların hepsi övüp övüp bitiremiyor nedense. Biraz daha küçük kanallara bakarsanız yani küçükten kasıt cihazı kendi satın alıp tarafsız inceleyen kitleye neden ucuz olduğunu anlarsınız. D16'dan bile ucuza satılıyor ki bu bile şüphe uyandırıcı.
Türkiye'ye gelen cihazların %95'i sizin elinizde galiba.

Hocam mevzu o değil de arkadaşın dediğine göre içindeki 1650 boşu boşuna olacak. Hiç oyun oynamayacağını söylediği için Ultrabook çok daha mantıklı olur ki Zephyrus rakipsiz bir cihaz çünkü alanında tek sayılır.
Evet o konuda haklısınız, arkadaşa kalmış artık orası. İleride olur da oyun felan yüklerim veya ekran kartına ihtiyacım olan bir işim olur derse de bulunmuş olur yoksa tabii ki ultrabook iyidir.

Benim işim performans/hacim/kütle değil, adam yazmış oyun bilgisayarı istemiyorum diye.

Yoksa hocam haklısınız.
Bu arkadaş benim iç sesim olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı