Tıp Fakültesi İçin Laptop Önerisi

Enver Can

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Bundan birkaç ay önce forumda oyun ve mühendislik için masaüstü bilgisayar almak için bir konu açmıştım ve bir de dizüstü bilgisayar almayı planlıyordum. Ama olaylar çok karmaşık bir hal aldı ve mühendislik yerine tıp kazandım. Bu nedenle planlarımda değişiklik yapmak zorunda kaldım. Tıp okurken yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayara ihtiyacım olmayacak, onun yerine sunum ve dökümanlar için bir dizüstü bilgisayar almayı planlıyorum. Ama fazla bir bilgim yok. Birkaç yerde Chromebook'ları gördüm, onlar da internetsiz işlevlerini biraz yitiriyorlarmış. Onun yerine düşük seviye bir laptop alsam daha mı avantajlı -sistem gereksinimi yüksek olmayan oyunları oynamak gibi- olurum? Bir de şöyle bir seçeneğim var, direkt güçlü bir laptop alıp hem oyunlarımı hem de işlerimi oradan halledebilirim. Sizce ne yapmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sevmem ama, Mac en iyisi, hafif, o kadar sunum vs. taşıma işi yapacaksan, unutacağın kadar hafif bir şey istersin.

Hayırlı olsun bir de, yanlışlıkla Tıp kazanan arkadaş :D

Ben sevmem ama, Mac en iyisi, hafif, o kadar sunum vs. taşıma işi yapacaksan, unutacağın kadar hafif bir şey istersin.

Hayırlı olsun bir de, yanlışlıkla Tıp kazanan arkadaş :D
Benimde aklıma geldi ama 5000 tl'den fazla bir parayı ona veremek içimi acıtır. O paraya üst düzey bir oyuncu laptopu alınır. Lakin oyuncu laptoplarıda çok değişik bir görünüşe sahipler.
Bu arada teşekkürler, her zaman başarılı bir öğrenci olmuşumdur ama sınavda çalışmadan ilk on bine girebileceğimi düşünmüyordum. :) Banada sürpriz oldu.
Not: Ban yediğim için biraz geç yazdım.

Benimde aklıma geldi ama 5000 tl'den fazla bir parayı ona veremek içimi acıtır. O paraya üst düzey bir oyuncu laptopu alınır. Lakin oyuncu laptoplarıda çok değişik bir görünüşe sahipler.
Bu arada teşekkürler, her zaman başarılı bir öğrenci olmuşumdur ama sınavda çalışmadan ilk on bine girebileceğimi düşünmüyordum. :) Banada sürpriz oldu.
Not: Ban yediğim için biraz geç yazdım.
Tebrikler tekrar. Ha o zaman HP nin 13" modelleri var 3000 tl ye yakın, Tekno Seyir filan da incelemişti, bir ona bakın.

Eğer ileriye dönük düşünüyor isen iyi bir cihaz almak iyi olur. Ama çalışmaya başladıktan sonra oyun içini iyi bir kasa düşünüyor isen işlerini halledeceğin bir cihaz yeterli olur. Okuduğun bölüm zor bir bölüm olduğu için oyun oynayamaya pek fırsatın olacağını düşünmüyorum. Bence işlerini halledebileceğin orta düzey bir cihaz sana yeterli olur. Başarılar dilerim.

Eğer ileriye dönük düşünüyor isen iyi bir cihaz almak iyi olur. Ama çalışmaya başladıktan sonra oyun içini iyi bir kasa düşünüyor isen işlerini halledeceğin bir cihaz yeterli olur. Okuduğun bölüm zor bir bölüm olduğu için oyun oynayamaya pek fırsatın olacağını düşünmüyorum. Bence işlerini halledebileceğin orta düzey bir cihaz sana yeterli olur. Başarılar dilerim.
Adam bunları demiş zaten.

Bilgisayar aldın mı bilmiyorum ancak zaten bir bilgisayarın varsa yanına tablet düşünebilirsin slayt okumak ve anatomi atlası gibi kitapları kullanabilmek için. Şahsen tableti neredeyse tamamen hocaların bizde basılı olmayan slaytlarını okumak, Sobotta ve nadiren başka tıp kitapları için kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı