Tipinizden nefret etmek

Ergenlik çağıma girmeden önce denebilir.

İsim ver istek kapalı bende.
Ergenlik öncesi çağındaki çocuklarda çoğunlukla aşağılık duygusu gözlemlenir. Özellikle okulda herhangi bir kötü anınız olduysa daha baskın olabilir ve bu aşağılık duygusu ergenlikte ve erken yetişkinlik dönemlerinde de tekrardan meydana çıkabilir. Yani sorunun kaynağı çocukluk döneminde yatıyordur belki.
Bu arada psikoloğa mı yoksa psikiyatriste mi gideceksiniz?

Ergenlik öncesi çağındaki çocuklarda çoğunlukla aşağılık duygusu gözlemlenir. Özellikle okulda herhangi bir kötü anınız olduysa daha baskın olabilir ve bu aşağılık duygusu ergenlikte ve erken yetişkinlik dönemlerinde de tekrardan meydana çıkabilir. Yani sorunun kaynağı çocukluk döneminde yatıyordur belki.
Bu arada psikoloğa mı yoksa psikiyatriste mi gideceksiniz?
psikiyatriste gideceğim.

Psikiyatriste gideceğim.
Keşke psikoloğa randevu alsaydınız, onların reçete yazma hakkı yok. Randevuyu iptal etme şansınız varsa psikoloğa gidin. Psikologlar konuşma terapisi yapar, şayet terapi işe yaramazsa, o vakit sizi psikiyatriste yönlendirir.

Son düzenleme:
Bence arkadaşların dediği gibi sizde 'aşağılık kompleksi' var. Birden fazla sevgilim oldu fakat hala çirkinim diyorsunuz. Bak ben hayatta 3 kıza aşık oldum. Hiç cesaret bulamadım itiraf da edemedim. Cesaretimi topladım dün birine itiraf ettim ret yedim. Daha saymam gerekirse düzenli bir hayatım yok, derslerim hiç bu zamana kadar kötü olmamıştı, aile baskısı, hiç arkadaşım yok. Bende kendimi çirkin hissediyorum ama elden ne gelir ki. Hocam sırf sadece insan çirkin olduğu için intihar asla düşünmemeli. Ben intihar düşünmezken, sizin ki garip geldi. Belki böyle düşünmenizin sebebi bir travma olabilir. Doktora başvurmakta fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı