Tırları Yağmalayanları Yakalayan Halk Tokat Manyağı Yaptı

Kolluk kuvveti yasalar çerçevesinde düzenli olarak hırsızları geri salıyor.

Kolluk kuvveti salmaz. Savcılığa sevk eder. Savcılık hakim karşısına çıkarır. Katalog suç söz konusu değilse, denetimli olarak serbest bırakılır. Mahkemelerin verdiği kararlar caydırıcı mı? Bence değil. Ama ötekisi de hukuki değil.

Şüpheliler yabancıysa zaten yabancılar şubeye teslim edilir. Yabancılar şube, oturma izni vs yoksa direkt deport edebilir. Adaleti kendimiz sağlayamayız. Öte yandan polisimiz ne yapacağını iyi bilir.

Türk insanı can derdinde suriyeliler yağma, nereye varacak bu iş 😡

Yasal altyapıyı oluşturup, direkt deport edeceksin.

Yakalamışsın, kolluk kuvvetine teslim edeceksin. Onlar yasalar çerçevesinde ne yapacaklarını iyi bilirler.
Kanunlar bunları aynı gün içinde serbest bırakma işini çok iyi yapıyor gerçekten, yıllardır takdir ederek alkışlıyoruz. Çık sokağa, adım başı ciddi 20-30 sabıka kaydı olanla aynı yolda yürüyorsun bu kanunlar ya da kanun uygulayıcılar yüzünden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
2.Videonun arkasında polis var. Başına bir şey gelmez umarım.

Bu Twitter'daki başlıkta hoşt moşt cümlesi nedir o kısmı anlamadım.

Twitter'da şu olaya kızıyorum: Konuyla alakasız etiketlerin olması.

Konuya gelirsek iyi yapmışlar, bunlara az bile.

Kanunlar bunları aynı gün içinde serbest bırakma işini çok iyi yapıyor gerçekten, yıllardır takdir ederek alkışlıyoruz. Çık sokağa, adım başı ciddi 20-30 sabıka kaydı olanla aynı yolda yürüyorsun bu kanunlar ya da kanun uygulayıcılar yüzünden.

Haklısın. Hem TCK, hem İnfaz Kanunu sıkıntılı. Cezaevleri siyasi suçlularla dolu olduğu için, yüz kızartıcı suçların cezaları hiç caydırıcı değil.

Ama bu örnek farklı. Yağma suçu ağır suç. Üstelik buradaki hali nitelikli ve suçüstü yapılmış. Yani hiçbir hakim serbest bırakmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı