Tırnak batması ameliyatı çok acıtır mı?

Ozzcan

Decapat
Merhaba. Tırnağım şu anda batık. Birkaç gündür acıyor ve biraz iltihaplandı. Eğer doktora gidersek ve tırnağı keserse çok acır mı? 7-8 yıl önce babam ve abim ameliyat olmuştu tırnaklarından. Çok acıdığını söylüyorlardı. Çok tedirginim. Yakın zamanda siz böyle bir operasyon geçirdiniz mi? Ve acı durumu nasıldı?

Arkadaşım bu sebepten ameliyat olmuştu ve tırnağını çekmişlerdi. Zaten operasyon sırasında canının yanacağını sanmıyorum lokal anestezi yaparlar. Ama sonrasında acıyabilir, arkadaşım böyle diyordu en azından.

Ben kendi tırnağımı çektirdim altından tırnak çıkıyorsa hiç acımıyor zatende onlar sana sürekli soruyor acıyorsa iğne yapıp uyuşturuyor. Şahsen bende tırnak var diye sıkıntı çekmedim ama tırnak çıkmayan arkadaşım 3gün ağrı çekmişti daha sonrasında azalmaya başladı.

Ben kendi tırnağımı çektirdim altından tırnak çıkıyorsa hiç acımıyor zatende onlar sana sürekli soruyor acıyorsa iğne yapıp uyuşturuyor. Şahsen bende tırnak var diye sıkıntı çekmedim ama tırnak çıkmayan arkadaşım 3gün ağrı çekmişti daha sonrasında azalmaya başladı.
Yeni tırnağın çıkıp çıkmayacağını nasıl anlayabiliriz?

Geçmiş olsun hocam. Çektirince konuyu güncellerseniz sevinirim.

Güncellerim ileride ilkinde acıtmadıda 2. sıkıntı çıkaracak gibi.
Yeni tırnağın çıkıp çıkmayacağını nasıl anlayabiliriz?
Bizimkiler tırnağımı hafif kaldırıp görüyordu.
Zaten alttan tırnak çıkıyorsa üstteki sallanır bayağı kendinize doğru hafif oynatın bayağı sallanıyorsa altta tırnak olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı