Tırnak Batması Ameliyatı ve Sonrayla İlgili Deneyimler

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim sağ ayağımın baş parmağının sağ tarafında tırnak batmasına benzer (ki büyük ihtimalle o) bir yapı var. Parmağın sağ tarafında diğer parmaklara göre çok az bir şişlik var. Bu sorun bende yaklaşık 3-4 senedir var ama hiç ilerlemiyor yerinde sayıyor hatta lise 4 de bir ara tırnak makasıyla falan uğraştım orayı didikledim ve yaklaşık 2 ay boyunca hiçbir acı olmadı ve şişlik bir miktar azaldı. Sonra beden dersinde arkadaşlarla futbol oynarken arkadaşım tamda o parmağıma kramponuyla bastı ve gene devam etmeye başladı. Şuanda üniversite 2. sınıftayım. Tırnak bakması ameliyatlarına falan baktım ama tırnak çektirme benim için imkansız gibi duruyor, öyle bir şeye katlanabileceğimi hiç mi hiç zannetmiyorum (ameliyat sırasındaki acıdan bahsetmiyorum dayanmakla ameliyat sonrasındaki 6 ay iyileşme mevzusundan bahsediyorum). Lütfen bu konuda deneyimi olan daha önce tırnak çektirme ameliyatı olmuş ağabeylerim, ablalarım, küçüklerim, büyüklerim ameliyat sırasında ve sonrasındaki dönemde yaşadıklarını anlatırsa bana da belki çok ufakta olsa ümit olur.
Not: belki isteyen olursa ve yasak değilse tırnağın fotoğrafını yükleyebilirim. Zaten tırnağın dıştan görünüşünde hiçbir şey yok, diğer tırnaklarla aynı sadece yanında çok hafif bir şişlik var. Bazı arkadaşların hoşuna gitmez diye yüklemedim.

merhaba arkadaşlar. Benim sağ ayağımın baş parmağının sağ tarafında tırnak batmasına benzer (ki büyük ihtimalle o) bir yapı var. Parmağın sağ tarafında diğer parmaklara göre çok az bir şişlik var. Bu sorun bende yaklaşık 3-4 senedir var ama hiç ilerlemiyor yerinde sayıyor hatta lise 4'de bir ara tırnak makasıyla falan uğraştım orayı didikledim ve yaklaşık 2 ay boyunca hiçbir acı olmadı ve şişlik bir miktar azaldı. Sonra beden dersinde arkadaşlarla futbol oynarken arkadaşım tamda o parmağıma kramponuyla bastı ve gene devam etmeye başladı. Şu anda üniversite 2. sınıftayım. Tırnak bakması ameliyatlarına falan baktım ama tırnak çektirme benim için imkansız gibi duruyor, öyle bir şeye katlanabileceğimi hiç mi hiç zannetmiyorum (ameliyat sırasındaki acıdan bahsetmiyorum dayanmakla ameliyat sonrasındaki 6 ay iyileşme mevzusundan bahsediyorum). Lütfen bu konuda deneyimi olan daha önce tırnak çektirme ameliyatı olmuş ağaim, ablalarım, küçüklerim, büyüklerim ameliyat sırasında ve sonrasındaki dönemde yaşadıklarını anlatırsa bana da belki çok ufakta olsa ümit olur.
Not: Belki isteyen olursa ve yasak değilse tırnağın fotoğrafını yükleyebilirim. Zaten tırnağın dıştan görünüşünde hiçbir şey yok, diğer tırnaklarla aynı sadece yanında çok hafif bir şişlik var. Bazı arkadaşların hoşuna gitmez diye yüklemedim.

Merhaba. Ben de 3 sene önce aynı parmaktan oldum. Hep kanıyordu. Acıyordu ve iltahap akıyordu. Ameliyat oldum, geçti. Şu an bir derdim yok. Yinede bir doktora danışın.

Benimki bayağı kötüydü, o yüzden ameliyat yaptılar, bazen ameliyat olmadan da halledebiliyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben dört defa tırnak ameliyat oldum. İkisi sol ayağımın baş parmağından diğer ikisi sağ ayağımın baş parmağından. Çok dipten kestiğim için oldu. Şuan sağ ayağımın baş parmağı kalın sanırım mantar var. Tırnağı direk çekmeleri daha iyi. Sol baş parmağın yarısını keserek almıştı. Hem daha uzun isürüyor hem daha fazla açı çektiriyor. Direk tırnağı çektirmek daha mantıklı bence. Birde tatilde felan yapsan iyi olur. Çünkü sargı baya kalın oluyor. 1 hafta sonra ince sargı yapcan tabi. İlk sargı kalın oluyor. Bir tane büyük ayakkabı alıp da kulanabilirsin. Ama en iyisi tatilde yaptırmak.

Yaklaşık 4 yıl önce tırnağımı çektirmiştim, gerçekten çok acı veriyor, hastaneyi inletmişim, öyle diyorlar :)Tabi daha 14 yaşındaydım, çektiğim acıya değdi mi dersen hayır değmedi, bir yıl geçmeden tekrar battı pişman oldum çektirdiğime. Başka doktorlara danıştık çekmek çözüm değil tekrar batabilir dediler halbuki tırnağı çeken ortopedist bir daha batmaz demişti. Bence bir ayak bakım hastanesine gidin, ben öyle yapmayı düşünüyorum.

Arkadaşlar dün Kayseri'de bir ortopedi uzmanına gittim, bana bir krem verdi. 2 gündür kullanıyorum ve resmen tırnaktaki acı gitti, ayrıca kenarındaki şişlikte yarı yarıya indi. İlacın ismini yazacaktım ama reklam olur yasaktır diye yazmadım. Eğer yasak değilse bu konuda beni bilgilendirirseniz ilacın adını yazabilirim.

Arkadaşlar dün Kayseri'de bir ortopedi uzmanına gittim, bana bir krem verdi. 2 gündür kullanıyorum ve resmen tırnaktaki acı gitti, ayrıca kenarındaki şişlikte yarı yarıya indi. İlacın ismini yazacaktım ama reklam olur yasaktır diye yazmadım. Eğer yasak değilse bu konuda beni bilgilendirirseniz ilacın adını yazabilirim.
Neden yasak olsun kremi siz satmıyorunuzki :D Eminim bir birçok kişi faydalanacaktr.

Allah kimsenin başına vermesin çok kötü bir şey. Benim de başıma geldi sağ ayak baş parmağım şu anda iki tarafından da ameliyatlı. Tırnak batmasının en büyük nedeni dar uçlu ayakkabı giymek ve oval şekilde kesilen tırnaklar yüzünden oluşmaktadır, Ameliyat kesin çözüm arkadaşlar 5 sene oldu ameliyat olalı artık rahat rahat yürüyorum, iki tane resim atacağım inşallah mideniz bulanmaz.
IMG_6067.JPG
IMG_6068.JPG

Allah kimsenin başına vermesin çok kötü birşey. Benimde başıma geldi sağ ayak baş parmağım şu anda iki tarafından da ameliyatlı. Tırnak batmasının en büyük nedeni dar uçlu ayakkabı giymek ve oval şekilde kesilen tırnaklar yüzünden oluşmaktadır, Ameliyat kesin çözüm arkadaşlar 5 sene oldu ameliyat olalı artık rahat rahat yürüyorum, iki tane resim atacağım inşallah mideniz bulanmaz.
Eki Görüntüle 316786Eki Görüntüle 316787
Benim suanki hali kanka doktorada hiç görünmedim 2-3 senedir böyle

Yeni konular

Geri
Yukarı