Tırnak batması için hangi bölüme gidilir?

yucewalden

Hectopat
Makaleler
1
Böyle bir sorunum var. Hangi bölümden randevu almalıyım şu ana kadar kendim keserek bir yere kadar gidiyor ama sonra yine acıyor. Bu döngü devam ediyor.

Genel Cerrahi bölümünden randevu alınız.

Tırnağı nasıl keserseniz öyle uzar, kestiğiniz tarafa uzar. O yüzden ayak tırnakları düz kesilmeli. Aynı sorunu ben de yaşıyordum, yanlış değilsem bir cildiye doktoruna göründüm ve bir iki krem vermişti. Iltihabı almıştı biraz ama halâ batiyordu tırnak. En sonunda bir güzellik merkezine gidip podoloji kısmında tırnağın iki kenarina tel taktırmıştım. Biraz öyle uzadı ve sürekli düz kesmiştim, aynı zamanda çok kısa kesmemeye dikkat ettim. Böyle böyle iyileşti gibi, yaklaşık bir yıldır ağrısını, acısını hissetmiyorum.

Bende de aynı sorun var ilk cerrahi bölümüne gittim tırnağı çektiler ama uzayınca yine batmaya başladı sonra padolojiye gittim tel taktılar şu an batma ve ağrı azalmaya başladı.

Tırnağı nasıl keserseniz öyle uzar, kestiğiniz tarafa uzar. O yüzden ayak tırnakları düz kesilmeli. Aynı sorunu ben de yaşıyordum, yanlış değilsem bir cildiye doktoruna göründüm ve bir iki krem vermişti. Iltihabı almıştı biraz ama halâ batiyordu tırnak. En sonunda bir güzellik merkezine gidip podoloji kısmında tırnağın iki kenarina tel taktırmıştım. Biraz öyle uzadı ve sürekli düz kesmiştim, aynı zamanda çok kısa kesmemeye dikkat ettim. Böyle böyle iyileşti gibi, yaklaşık bir yıldır ağrısını, acısını hissetmiyorum.

Dar ayakkabı giyiyor olmanız daha olası.

Dar ayakkabı giyiyor olmanız daha olası.

Ayak baş parmağımı sıkan ayakkabıyı hiçbir zaman giymedim, giymem de, neden rahatsız eden ayakkabıyı giyeyim ki? Hatırladığım üzere bu tırnak batması illetini 7 veya 8. Sınıftan beri çekiyordum. Geçen sene dediğim tel uygulaması sayesinde ameliyat olmadan kurtulmuş ya da şimdilik atlatmış oldum.

Kesin çözüm sizin tırnaklarınızı doğru kesmeniz sayesinde olur, bu tel uygulaması tırnağınızın ete batmadan uzamasına yarıyor sadece, bir de zam gelmiştir ona, 800 lira olmuştur bir tel uygulaması.

Ayak baş parmağımı sıkan ayakkabıyı hiçbir zaman giymedim, giymem de, neden rahatsız eden ayakkabıyı giyeyim ki? Hatırladığım üzere bu tırnak batması illetini 7 veya 8. sınıftan beri çekiyordum. Geçen sene dediğim tel uygulaması sayesinde ameliyat olmadan kurtulmuş ya da şimdilik atlatmış oldum.

Çoğu kişi öyle der zaten. Ayak baş parmağınızın iç kısmında çukurluk varsa büyük ihtimalle dar ayakkabı giyiyorsunuz. Ayak parmaklarınızda biraz olsun yamulmuş olması olası.

Kesin çözüm sizin tırnaklarınızı doğru kesmeniz sayesinde olur, bu tel uygulaması tırnağınızın ete batmadan uzamasına yarıyor sadece, bir de zam gelmiştir ona, 800 lira olmuştur bir tel uygulaması.
Hocam ama şuan batık ki tırnak bir tırnağım kendiliğinden çıkmıştı şuan garip bir hal aldı sağlıklı bir şey yapmadım sanırım tırnağı acıyan yere doğru keserek. iki ayağımdada vardı şuan 1 ayağımda acıyor yine uzayınca tırnak.

Yeni konular

Geri
Yukarı