Tırnak batması nasıl geçer?

EnesEfendi05

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar tırnak batmasını sadece yaşayanlar bilir bu illetten nasıl kurtulabilirim? Tecrübeli biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar tırnak batmasını sadece yaşayanlar bilir bu illetten nasıl kurtulabilirim? Tecrübeli biri var mı?
Bir ayda 2 defa yaşadım birinde hastanelik diğerinde evde tedavi oldum. Evde iken rahat çorap giyin. Mümkünse ayakkabı giymeyin. Tırnak batması olduğuna emin olun enfeksiyon ise parmağınızdan bile olabilirsiniz. Antibiyotik krem vs. sürerseniz ne kadar olduğunu bilemeyiz ama kendiliğinden iyileşebilir durum ciddi değilse. Doktora gitmekte fayda var.

Hocam çok ciddiyse kendiniz yapamayacağınız seviyedeyse ameliyatı çok basit ama ben evde kendim halletmiştim. Bir daha sorun yaşamadım.

Tırnağınızı yuvarlak olarak değil de düz kesin ve tırnağınızı kesinlikle uzun tutun oval keserseniz yanlardan direk batma olacaktır ucu dar ayakkabı giymeyin.

Bende vardı ayak parmağım çok kötü bir hale gelmişti ve çok acıyordu doktora gittim küçük bir operasyon yaptılar bir hafta falan terlikle dolaştım geçti çok basit bir işlem youtubeda videoları var izleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı