Tırt oyun Watch Dogs

mevsres

Megapat
Katılım
16 Mart 2012
Mesajlar
7.019
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
2.569
Arkadaşlar oyunu ilk deneyen birisi olarak şunu söyleyeyim, şimdi Vatan'a oyun gelmedi ben de Torrent'den indirdim denedim oyunu, Vatan'a gelince oyunu beğenmememe ramen yine alacağım sırf Multiplayer için.

Arkadaşlar bir oyun bu kadar mı sıkıcı olur ya, bakın ben uzun süredir Watch Dogs beklentisi içerisinde olan birisiydim, hatta moralim bozuk olduğu zaman Watch Dogs'ın yakında çıkacağını hatırladığım zaman moralim yerine geliyordu o derece.

Yani bir GTA hayranı değilim hatta oyun çıkmadan önce oyunu sürekli GTA karşısında savunan birisiydim, ancak size şu kadarını söyleyeyim oyun bırakın GTA 5'i GTA 3'e bile rakip olabilecek bir oyun değil, GTA 5 bu oyunu siler, hatta PC'de olsa formatlar.

Oyun çıkmadan önce GTA hayranları GTA 5 daha iyi dediği zaman ben de hemen grafiklerini savunurdum oyunun, ancak gel gör ki daha grafiksel anlamda bile GTA 5'i tam olarak geçebilmiş değil. GTA 5 bir PC oyunu olsaydı bu oyunu grafiksel anlamda ezerdi, bir PS3 ve Xbox 360 oyunu olmasına ramen araba detayları GTA 5'de daha iyi, ağaçlar ve otlar falan Watch Dogs'da daha iyi ancak GTA 5'den grafiksel anlamda bile iyi olduğunu tam olarak kanıtlayamadı oyun.

Muhtemelen The Division da böyle olacak, çünkü The Division'un yayınlanan videosundaki grafikler gibi grafikler oyun çıktığında da olsa eğer o zaman bunu Watch Dogs'da da yaparlardı. Yani demek istediğim eğer Ubisoft The Division'ın videosundaki grafikleri oyunda da sunabilecek kapasitede bir yapımcı olsaydı bunu Watch dogs'da da yaparlardı, birini iyi grafikli diğerini kötü yapmazlardı.

Ubisoft'un Watch Dogs'u tırt, Assassin's Creed'i tırt, The Division muhtemelen Tırt olacak. Yani Ubisoft'un ayakta duran tek serisi Far Cry, benim tek umudum artık Far Cry 4, o da muhtemelen iyi bir oyun olacak, çünkü Far Cry 3 çok iyi bir oyundu 4'de geriye gideceklerini sanmam.
 

Uğur Bilgen

Kilopat
Katılım
5 Temmuz 2013
Mesajlar
1.904
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
425
Yer
İzmir
Çoğu oyunlar ilk çıktığında böyle oluyor ama yeni güncellemeler ile iyileştirilir.
 
KS
mevsres

mevsres

Megapat
Katılım
16 Mart 2012
Mesajlar
7.019
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
2.569
Oyunda biraz ilerledim, ilerleyince görevler falan iyi olmaya başladı, ama yine de bir GTA değil.
 

monaktus

Hectopat
Katılım
24 Nisan 2014
Mesajlar
976
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
185
Yer
Bursa
GTA 5'e rakip olamayacaklarını bildikleri için oyunu piyasaya geç sürdüler. Oynanmayacak bir oyun değil. Yoklukta gideri var. Araba kullanmayada alışmak uzun zaman alacak. Yolları 6 şeritli yapsalar anca yolda tutabilirdim. Kaldırımda birşey bırakmadım. :)
Oyunların artık çoğunun konsollara çıkıp sonra pcye optimize edilmesi ya da daha doğrusu tam olarak optimize edilememesi hem oyunun kontrolleri olsun hemde hafif kasmaları olsun sıkıntı yaratıyor.
 

Berke Kan

Kilopat
Katılım
23 Ağustos 2013
Mesajlar
4.396
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
1.262
İlk oynadığımda oyunu çok eleştirdim ama sokaklara falan çıkınca sarmaya başlıyor. Eleştirildiği kadar kötü bir oyun değil. Gerçekten uzun zaman geçirip öyle yorumlamak lazım. Grafiksel açıdan da bence kat kat üstünde GTA V'in ama bir de PC'de ve PS4'te karşılaştırmak lazım.
 
Son düzenleme:
KS
mevsres

mevsres

Megapat
Katılım
16 Mart 2012
Mesajlar
7.019
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
2.569
Aslında grafiksel anlamda bile GTA 5'i tam geçebilmiş değil, sadece ağaç yaprak gibi şeylerde daha üstün, o da yeni nesil konsollarda geliştirildi oyun o kadarı da olsun. Ancak arabanın sürüş dinamiği ve araba modellemesi konusunda GTA 5 daha iyi, hatta PC'de olsa düşünemiyorum bile.
 

Shadow Slayer

Megapat
Katılım
4 Haziran 2012
Mesajlar
8.581
En iyi cevaplar
4
Beğeniler
3.314
Yer
Dark
Yukarı