Titan Black - Asus vs Evga

DarkSensei

Hectopat
Daha fazla  

Arkadaşlar ikisi arasında kararsız kaldım sebebiyse Evga'nın Türkiye'ye yeni gelmiş olması ve herhangi bir problem durumunda mağdur olabilmem. Ayrıca Evga'nın çekirdek hızı 967Mhz iken Asus'un 889Mhz olması da beni ikilemde bırakıyor ama dediğim gibi ya bir problem yaşarsam?
Ayrıca 88Mhz fark çok bir şey değiştirir mi?

Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus tercih etmelisin. Çünkü Evga Türkiye'ye yeni geldi servis bakımından Evga daha zayıf. Asus almanı öneririm. Gözle görülecek bir fps artışı olmaz 1-2 fps artar.

Evga'nın soğutması Asus'a göre daha iyi. Ayrıca Evga'nın işlemcilerinde kullandığı silikon daha kaliteli. Teknik servis konusuna gelecek olursak. Diyelim aldın ve arıza yaptı. Seni ekran kartını aldığın firma ilgilendirir. Gidip de Evga'nın teknik servisine vermeyeceksin, nerrden aldıysan oraya vereceksin.

@Silinen üye Dostum türkiyedeki bütün titan blackler referans karttır. Yani saat hızı dışında aralarında hiçbir fark yok.

Kutuda evga yazıyor diye içinden çıkan referans kartın soğutması daha iyi olmuyor, soğutucu da referans çünkü. Biraz düşünün bir şey yazarken.

@Oğuzhan Yıldırım kardeşim benim. Tamam soğutucu konusunda haklı olabilirsin ama yazdığım mesajı tamamen okumadan cevap yazmışsın. :) Kullanılan silikonun kalitesi daha önemli. Ben bundan da bahsettim ve sen sadece soğutucudan bahsetmişim gibi cevap yazmışsın. :) "Biraz düşünün bir şey yazarken." Demişsin. Sana bu konuda çok katılıyorum. :)

@Silinen üye Dostum ben fanboy değilim, evga'yı türkiyeye geldikten sonra da tanımadım. Titan black şuan tamemen referans, yani saat hızı dışında değişen bir şey yok. Ama desen ki gtx 780 alcam, tamam amenna. Referans pcb'den hiç haz etmem. Oc tutkunu bir insan referans kart almamalı da zaten. Neyse ben titan black için cevap verdim sana. Titan black'te asusmuş evgaymış değişen bir şey yok. Pcb referans, soğutma referans, bellekler referans, bellek kontrolörü referans.

Tamamen marka farkını hissetmek istiyorsan Evga 6 Gb Gtx 780 alacaksın. İşte o zaman kullanılan silikonun hakkı verilmiş olur.

@Oğuzhan Yıldırım Bu noktada sana katılıyorum kardeşim. Evga yokken Asus vardı saten. :) Asus, Gigabyte gibi markalar saten kaliteli silikon kullanıyor. Bundan daha kalitelisi lükse girer. Bizim gibi kısıtlı bütçeli insanlarında lüxe para vermez saten. :) Parayı harcayacak yer bulamıyorsa bir insan Evga alsın. Şahsen ben Asus, Gigabyte, Msı gibi markaları tercih ederdim. Hem ucuz hem kaliteli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı