TiViBu IP TV İçin Modem Önerisi

.-.

Hectopat
Daha fazla  
Evimizde uzun zamandır internet üzerinden kullandığımız TiViBu mevcut yani uydudan değil direkt modemden bağlantı alıyorum. Modem klasik Türktelekom'un verdiği TD-9970v3 modeli. Ben bu modemin yavaşlığından şikayette bulunarak müşteri hizmetlerini aradığımda bana modemi güncellememi söylediler ve ben de dedikleri gibi bir şekilde videolara baka baka güncelledim zaten ayarlarında yoktu böyle bir seçenek arka kapı falan uğraştırdı.
Ama gel gör ki modem kafayı yedi kablosuz ağı sürekli düşüyor bir şeyler oluyor. Ben de yaklaşık iki üç aydır modemi kabloyla bilgisayara bağlayıp bilgisayardan tekrar interneti yayıyorum bu sayede kablosuz internet kullanabiliyorum ev içerisinde yani laptop sürekli açık falan bildiğiniz eziyet çekiyorum modemin garantisinin kalmadığını falan söylüyorlar ilginç bir firma baya aklınız varsa abone olmayın zorla zam yapıyorlar kabul etmezseniz kullandığınız paket artık mevcut değil diyerek daha pahalı olanı otomatik olarak tanımlıyorlar işin sancılı yanını geçersek ben bu modemin yerine hangi modemi alabilirim ve aldığım modeme TiViBu denen yıkık TV ekipmanını bağlayabilir miyim? (Not: Televizyon istemiyorum tamamen ailem için girdiğim bir çaba.)

Son düzenleyen: Moderatör:
O modeme bir router alıp bridge sorununuzu çözebilirsiniz router olarak bunu öneririm modem sadece internet vermeye yarıyacak router ise modemden gelen bütün interneti yönetecek ve emin olun bu seçenek sizin için en iyisi isterseniz modeme custom firmware atabilirsiniz firmware olarakta tomato firmwareyi öneririm en stabil firmwaredir.

Bu yazılımı nasıl atacağımı tarif edebilir misiniz ? Bir de modemden çoğu anlamda memnun değilim router almak yerine daha stabil çalışan bir modem almak istiyorum aslında tiksindim bir kere /:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı