Tivibu kötü görüntü kalitesi nasıl düzeltilir?

Eren1661

Kilopat
Daha fazla  
Yeni Samsung 4K televizyon aldım görüntü kalitesi çok güzel ama iş Tivibu'ya gelince rezalet. Tivibu kendini otomatik olarak 720p'ye ayarlıyor. Tivibu'nun ayarlar menüsünde seçeneklerde 1080p yok. 1080i var, onu seçiyorum Tivibu ayarlarından geri geliyorum fakat sorun düzelmiyor. Geri girdiğimde ise tekrar 720P'ye geri ayarlamış. Bunun bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet bağlantınla da alakalı bir durum. Mevcut paketin kaç Mbps alıyor?

10 mbps bağlantıyla televizyonla eş değer görüntü alıyorum.

İnternet bağlantınla da alakalı bir durum. Mevcut paketin kaç Mbps alıyor?

10 Mbps bağlantıyla televizyonla eş değer görüntü alıyorum.

50 üzerinden evde 2 kişi + 5-6 cihaz kullanımdayken 45-46 herkes evde 12-13 cihaz aktif kullanılırken 41-42Mbps download 8 upload üzerinden 2 kişi ya da herkes evdeyken fark etmeksizin 7.70 Mbps upload alıyorum pingim 6.

50 üzerinden evde 2 kişi + 5-6 cihaz kullanımdayken 45-46 herkes evde 12-13 cihaz aktif kullanılırken 41-42Mbps download 8 upload üzerinden 2 kişi ya da herkes evdeyken fark etmeksizin 7.70 Mbps upload alıyorum pingim 6.
O zaman 720 üzerini desteklemiyor olabilir. Aklıma gelen bir de kablo var. Kablo da adi mal olabilir. Başka da yok üzgünüm.

O zaman 720 üzerini desteklemiyor olabilir. Aklıma gelen bir de kablo var. Kablo da adi mal olabilir. Başka da yok üzgünüm.

Hocam 4K televizyon nasıl 1080p desteklemesin daha kaliteli bir kablo ile denedim yine düzelmedi Tivibu'nu kendi ayarlarında da 1080 var ama kaydetmiyor.

Sorunu çözebildiniz mi? Ben de 1080i ayarlıyorum ama her kapatıp açmamda Tivibu kendini 1080p'ye çekiyor. Ayarları kaydetmiyor.

Sorunu çözebildiniz mi? Ben de 1080i ayarlıyorum ama her kapatıp açmamda Tivibu kendini 1080P'ye çekiyor. Ayarları kaydetmiyor.

Televizyon 4K ama ama 1080i var sadece onu da seçince kapatmasam bile kaydetmiyor 4K televizyonda 720p izliyorum şaka gibi.

Televizyon 4K ama ama 1080i var sadece onu da seçince kapatmasam bile kaydetmiyor 4K televizyonda 720p izliyorum şaka gibi.

Ben bu sorunu Tivibu teknik servisini çağırarak çözdüm. Eski Tivibu kutum küçük AirTies modeliydi, yeni gelen kutu büyük ve kumandası biraz daha güzeldi.

Teknik ekibe kutuyu değiştikten sonra problem yaşadığımı söyleyince yeni nesil Tivibu kutusunun problemli olduğunu, kronik arızaları bulunduğunu söylediler ve yine eski (biraz daha küçük olan) Tivibu kutusundan taktılar.
Sorunum çözüldü, problemsiz izliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı