TL-WN727N USB Wi-Fi Adapter Sorunu

Qurban

Hectopat
Yer
Azerbaycan
Daha fazla  
Lenovo G580 (20150)
Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz
6 GB RAM
Intell HD 4000 + Nvidia Geforce GT 630 M
2 USB 3.0 portu 1 USB 2.0 portu var ve hepsi çalışıyor. Aşadaki linkden görebilirsiniz.
yadi.sk: Yandex.Disk
Sorun şu :
Elimde TP-Link' in TL-WN727N USB Wi-Fi adaptörü var ve bunu OS X Yosemite' de kullanamıyorum.
Yukardaki linkden gördüğünüz gibi OS X takılı USB TL-WN727N USB Wi-Fi adaptörünü görüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
YouTube' da bulduğum gördüğünüz videoda kullanılan USBWireless 10.7.pkg programını kurdum. Status bar' a Open Wireless Utility geldi, fakat tıklayınca hiçbişey açılmıyor.
yadi.sk: Yandex.Disk
Her şey için şimdiden teşekkürler :)

Arkadaşlar buldum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Copy.com
Videonun altındaki linkden TL-WN727N USB Wi Fi adaptörü için siz de kext indire bilirsiziniz. Videoda anlatdığı gibi de yapa bilirsiniz. Ben şöyle yapdım :
Not 1 : Öncelikle USB WiFi adaptörünün takılı olması gerek
1. Kext Utiliti burdan indirdim http://cvad-mac.narod.ru/files/Kext_Utility.app.v2.6.1.zip
2. Kext Utility' ni çalıştırdım ve RT2870USBWirelessDriver.kext sürücüsünü sürükleyerek Kext Utility' nin içine atdım ve bitmesini bekledim.
3. Preference Pane dosyasının içindeki DWA-140WirelessUtility.prefPane' ın üzerine çift tıkladım ve bilgisayarı yeniden başlatdım.
Note 2 : Bilgisayar yeniden başladığında bir kere Kernel panik vererek yeniden başlaya bilir.
4. Bilgisayar açıldığında Ayarlara girdiğinizde yeni bir ayarın olduğunu fark edeceksiniz. İşte oradan WiFi ağlarına bağlana bilirsiniz :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı