TL-WN822N mi TL-WN7200ND mi?

AnewAge

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Superonline 20 Mbit internetim var, kablosuz kullanmak istiyorum... Bilgisayarımla modem arasında yaklaşık 30m var (2-3 duvar var)...Aşağıdaki ürünlerden hangisini alırsam hem 5 diş çeker hem de çok performanslı olur? Performanstan kastım hız testlerinde 18-19 Mbit görebilmek ve hız düşüşünün olmamasıdır.

TL-WN822N - TP-LINKe hoş geldiniz
TL-WN7200ND - TP-LINKe hoş geldiniz

Alacağın adaptörlerden ikisi de 20 Mbit hızdan çok daha fazlasını sunuyor. Yani hız testlerini kesinlikle etkilemez :)

Modemin 802.11n destekliyor mu bilmiyorum ama tavsiyem çift antenli ve 300 Mbit hız destekli TL-WN822N olacaktır.

Alternatif olarak USB kablosu özel olarak sabitlenebilecek şekilde yapılmış olan ASUS WL-167G tavsiye edebilirim:

ASUS - Asus WL-167G V3 802.11n 150Mbps Kablosuz Usb Adaptör

Recep abi modem 11n desteklemiyor. Senin önerdiğin ASUS'u mu alsam daha iyi olur yoksa TL-WN822N'i mi? Çok kurcalıyorum çünkü internet kopukluklarından hız düşmelerinden bıktım. Ben hep full 5 diş çekmesini ve hız düşüşlerinin çok çok az yaşanmasını istiyorum. Şu an elimde Air 2410 var ve pek memnun değilim hem 2-3 diş anca çekiyor hemde 20 Mbit internetimin en fazla 10-11 Mbit'ini sunabiliyor... Sonuç olarak senin önerdiğini mi yoksa WN822N mi alsam kriterlerime uyar? Yoksa ikisi de 5 diş çekebilecek ve tam hız sunabilecek kapasitede mi? Son olarak diş çekme sayısı azaldıkça orantılı olarak hızda mı azalıyor? ( Eğer öyleyse en iyi çekeni alıcam.)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı